News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 31 Guests are viewing this topic.

Earthchild

Quote from: TibiV on September 14, 2020, 01:25:06 PM
2. Gabioane Oarda & podul peste Mures
2b. Cat naiba i-ar fi costat in plus sa faca niste viaducte adevarate, cu inca 4-5 perechi de pile?!...
Asta este intrebarea pe care mi-o pun si eu de fiecare data cand vad gabioanele vietii inaltate in ritm de melc si care sunt sursa promitatoare de trambuline pe viitoarea autostrada.
Si mi se face rau cand vad cum au masacrat cu terasamentul pescaria aceea de la Oarda, parca.


carutasul

la cum arăta acolo credeam că scot tot și fac din nou, dar văd că acum arată binișor. Într-un fel mi-a venit inima la loc, mă temeam că de la un nivel încolo al pierderilor abandonează :) 
În altă ordine de idei, a numărat cineva câte poduri noi peste Mureș au apărut, să zicem în ultimii cinci ani? :)

florin74

Astaldi 2
TS : 2
Aktor : 2
CJ Alba - 1
Pizzarotti - 1
Strabag - 1
Comsa - 1
Arad - 1
Total : 11

carutasul


carutasul


Duta C

multumim AlinC...restul lotului cum stau cu asfaltul si ce mai au de facut?

horatiu.cosma

Mai sunt destule și la CFR și pe DJ-uri sau DC-uri, dar e alt topic deja.

AlinC

ST2, zona podului de la Radesti:


AlinC

ST2, asternere balast stabilizat la limita cu lotul 3 si podul de la Sancrai:


Dominik

#20860
Mda, spunea Guido Retter la o vizita a lui Bode pe santier la mijlocul lunii Mai ca pe 19 Iulie e gata cu placa de suprabetonare la Radesti, iata ca a luat mai mult, se face 19 Septembrie si nu sunt gata inca cu suprabetonarea..... +1 Alin pt filmari  :popcorn:
You're in Steelers Country

culi

Multumim @AlinC pentru filmari!

Se poate observa calitatea in simetria lucrarilor la gabioanele de la Oarda:

vs

:o
o fi din pricina faptului ca Pizza se face rotunda, se ambaleaza in cutii patrate si se serveste taiata in triunghiuri
O:-)

JohannDB

#20862
...Guido, adică "Retter Management" nu a mai avut lucrări și la Aeroportul Sibiu, acum ceva ani ??

calino

Nu-i ca si cum Aktor nu deschide lotul pentru ca asteapta dupa Retter.
Daca se misca Aktor macar jumate in ritmul in care o face Retter circulam deja macar pana la Teius.

Dominik

^^
Ba da arata si pe pagina lor de FB ca au lucrat si la Aeroportul de la Sibiu...
You're in Steelers Country