News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 36 Guests are viewing this topic.

elion

#16410
Podul Rădeşti






















elion

#16412
Podul Sâncrai























AlinC

Pe ST2, potrivit unor surse, prestatorii s-ar pregati de un protest pentru ca nu le plasteste Aktor facturile. Ar vrea sa le blocheze intrarea din organizarea de la Beldiu. Inca nu e confirmat nimic, dar de dimineta erau cateva buldo in fata!

alecu26

Am auzit si eu ca o duce foarte rau cu banii Aktor.
Drumurile noastre POATE;

AlinC

Am trimis pe cineva. Sa vedem daca se confirma!

ddfab

incerc si eu 2 poze de la nodul Alba Nord, unde s-au executat forajele, posibil pentru relocarea stalpilor de inalta.
primul loc unde s-a forat, imediat langa breteaua de urcare pe sensul Turda-Sebes, in zona sudica a tablierului metalic ridicat recent( aici s-a forat si s-a turnat si beton).



cea de a doua zona, este situata in imediata vecinatate a culeii nordice a viaductului peste CF, in partea de nord a acesteia. din pacate aceasta fotografie nu este prea reusita(ceata), deci incerc niste explicatii... in dreapta se observa,cu greu culeea viaductului, o dunga neagra, mai in centru foreza, terasamentul autostrazii, iar in stanga, in terasament, baza unui viitor stalp de iluminat...





alecu26

sper. ca eu cautam foto si video.
Drumurile noastre POATE;

AlinC

Fotografia e de acolo. O sa urce si altele + video, numai ca merge destul de raul netul acolo.

alecu26

OK...cand este pe ziar se vede. In articol nu se mai vede poza.
Drumurile noastre POATE;


AkaManah

Daca pleaca Marcu Construct e gata cu L2 - A10. Erau singurii care lucrau cum trebuie.

Daniel_I

#16423
Am facut ieri 24 Noiembrie o tura pe lotul PizzaBoylor intre Oarda si viaductul CF Alba Nord. Nu am facut fotografii deoarece progresul nu se vede clar in fotografii fata de ultima tura. Ce am gasit este al doilea strat de asfalt asternut intre nodul Alba Sud pana aproape de capatul nodului la viaductul CF pe sensul Sebes Turda. Finisoarele erau acolo, daca vremea e ok in zilele urmatoare poate reusesc sa asfalteze pana la viaduct. Mai erau lucrari de asfaltare si balast stabilizat in nodul Alba Sud, si la Oarda lucrari la tubul metalic de langa casa Lancrajanilor. Podul Mures pe un sens are borduri laterale turnate, pe celalalt sens sunt montate bordurile si structura metalica pe tot sensul, mai trebuie turnat betonul pe aproximativ 60 % din lungime.
Stadiul fizic e destul de avansat intre nodul Alba Sud si viaductul din Alba Nord, al doilea strat de asfalt in lucru, taluzul insamantat cu iarba, rigole, parapeti. 
(GPS)


Powered by API/PUM imgur uploader
On The Road