News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 23 Guests are viewing this topic.

tonică

in titlu se anunta certitudinea tontului ca lotul 1 va fi gata la sfarsit de an, in text se vorbeste despre finalizarea lotului 2 in acest an. Nu inteleg de ce dracilor se mai incurca, se balbaie si nu anunta din start ambele loturi ca fiind gata la sfarsitul anului. Ca tot e science-fiction, minciuna ordinara si nu ii mai crede nimeni. Macar sa minta cu toata gura, oricum nu raspunde nimeni de idiotenile care le ies pe gura.
Eu unul sunt cert convins ca ar face mai multa treaba daca isi ia cortul si pleaca. Din partea mea si-l poate pune pe varful muntelui dar daca tot vreacu orice pret sa si-l instaleze pe un santier sper sa existe cineva destept si sa lase o cheie in contactul unui compactor! :lol:

alecu26

#15706
Lotul 2 se dadea gata inclusive de pe vremea lui Homor. La fel si LD4. Mi-am pus atunci la bataie diplomele de Bacalaureat si Inginer :)). Lotul 1 destul de greu sa fie gata anul asta...dar nu imposibil.

LE: e imposibil. Chiar si pe bretele scurte la Sebes unde trebuie evitate structurile ramase foarte foarte in urma...tot nu va fi posibil de finalizat. Si ce e mai rau ca Pizzarotti nu are asta in plan. Altfel vedeai miscare la parapet, marcaje, poate si gard...adica zone unde se poate sa fie finalizate 100%. Chiar si uzura e realizata punctiform doar...ici si colo.

La minutul 6.58 coltul dreapta jos si 13:13 din filmarea lui Alin mai sunt nevoie de expropieri sau demolari?
Drumurile noastre POATE;

Ionut

Ii cred foarte multi oameni, foarte FOARTE multi oameni. Dezarmanta este "calitatea" presei, in mare mare parte, desi explic direct (prin telefon si fata-in-fata) de ani de zile cum stau lucrurile pe ST1 si ST2 (si nu numai), plus dezbaterile de aici. Tot mi se pun aceleasi intrebari. Presa tot nu intelege nimic (cu foarte putine si mici exceptii). Trist si foarte trist.

Minciunile cu ST1 si ST2 nu sunt de ieri de azi si vor mai continua mult si bine. Eu unul nu mai am energie, de doua zile sunt cu nervii la pamant. Criminalii astia au intrecut orice masura, orice limita, orice imaginatie.

TibiV

Pai de unde sa inteleaga?
Din conferintele de presa cu declaratii cucuitoare?
Sa ne bucuram ca avem, totusi, 4 jurnalisti membri ai forumului.
Macar acestia 4 nu au scris niciodata prostii si nici nu au inghitit pe nemestecate galustile livrate din Dinicu Golescu....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Bulwyn

Cheers AlinC. In sfarsit ai revenit cu filmari, le simteam lipsa

nicolae_leahu88

Daca stai sa asculti declaratiile lui Cuc , zici ca esti la teatru ....cei drept o piesa cu actori mediocri dar cu replicile la ei (aici includ ministru, constructor , chiar si o parte din reporteri). Exasperant!

slartibartfast

#15711
^^^^
@Ionuț, îți recomand filmul Zootopia, dacă nu l-ai văzut. E pentru copii, dar cu niște chestii deștepte și pentru adulți. De exemplu faza asta: când te întreabă presa ceva, răspunde cu altă întrebare și apoi dă răspunsul la întrebarea ta.

Exemplu:
Q: Se regăsesc banii plătiți pe rovignete în calitate drumurilor?
A: Au fost plătiți oare la timp constructorii autostrăzii A10? Nu, avem întârzieri aici și acolo; deci banii contribuabililor încă nu au ajuns la constructorii care au executat lucrări și care trebuie plătiți din ei.


Granata06

Zero activitate la structuri. 2020 devine tot mai indepartat.

Drive_140

3 utilaje se deplasează curajos spre nord.


Vor construi întreaga autostradă.

voicul

Zic ca e o sansa pentru o deschidere partiala in 20-20, daca se vrea asa ceva. Mai mult ...


StefanCelMare

#15716
2020 este în discuție doar pentru că este an electoral.
E posibil sa vedem plăți mai alerte ca să inaugureze ceva înainte de alegeri.
Altfel, ce să zic, lot lung lotul 2. Are poduri peste Mureș, are nodul Teiuș... E destul de complex.
La ritmul de anul ăsta, nici eu nu cred că se poate termina complet lotul 2 la anul.
Și surse / resurse să accelereze Aktor nu sunt multe. Poate daca aduc din Grecia oameni și bani. Dar ma îndoiesc.

Ionut

Sigur aduc din Grecia. Niste tzatziki.
Se poate deschide Alba-Teius în 2020. Dar sa se vrea.

carutasul

Ăsta e un lot care nici n-o să aibă neconformități....

Ionut

Aktor stie sa unga bine cu tzatziki rotile încurcate ale CNAIR. Nu vor fi probleme.