News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 20 Guests are viewing this topic.

Cetatean

Betonul de la culeea aia arata mizerabil! Zici ca e turnat de niște amatori cu cofraje de osb... Neconformitate direct!

paulmare

^ ii mai bine decat aktor la CF Teius :) alea trebuie puse la chestii gen misiunea casa, "cum sa (nu) iti alegi echipa de fierari betonisti" :)

asa e cand lucreaza cu tzaraita, 3 oameni si cate o betoniera din cand in cand, structurile UMB arata "estetic" pentru ca de obicei sunt turnate cu aceeasi sarja de beton intr-o singura tura

Stefan01

Poze de pe lotul 1 - continuare
Cu multe multumiri sursei !

Intersectia A10 cu DJ 107C (zona limba)




Podul peste raul Mures
Vedere spre Sebes


Vedere cu raul Mures


Vederi spre Turda




Nodul Alba Iulia Sud - au avansat la montarea stalpilor pentru iluminat - vederi spre Turda




Breteaua ce leaga DN1 (centura Alba Iulia) de A10 pe sensul Turda - Sebes


Vedere spre Turda



Stefan01

Pe sensul Sebes - Turda, intre nodul Alba Iulia Sud si podul peste raul Ampoi, au turnat asfalt, au montat parapete si rigole
Vederi spre Sebes




Vederi spre Turda








Aproape de podul peste raul Ampoi - culeea dinspre Sebes
Vederi spre Sebes




Vederi spre Turda





paulmare

si pizza cu lisele de sus prinse direct in stalp

Stefan01

Intersectia dintre A10 si DJ 107
Vedere spre Drambar


Vedere spre Turda


Continuare spre Turda ... Aproape de intersectia A10 cu DJ 107 C (locul unde sunt si acele balti pentru pescuit) au o statie de concasare / sortare.


Depozit de material pentru terasament


Podul de la intersectia dintre A10 si DJ 107C


Podul de la intersectia dintre A10 si drumul ce duce la statia de betoane Florea


Terasament in apropierea podului sus amintit - aici au realizat casiuri si au montat parapete


Avem casiuri si intre podul mentionat anterior si intersectia dintre A10 si CF (calea ferata) 200A - vedere spre Turda




Pe partea cealalta a terasamentului e un casiu care nu imi place


Podul de la intersectia dintre A10 si CF 200A - culeea dinspre Sebes


Vederi spre Turda






Sa speram ca, la sfarsitul anului 2020, sa putem circula pe bretelele scurte. Si ca tot am adus aminte de bretelele scurte, construirea bretelei de la nodul Alba Iulia Sud bate pasul pe loc din cauza vestitei gropi de gunoi. CNAIR !!! Rezolvati problema !

adrian sibiu

Salutare tuturor urmaresc cu mare interes acest tronson si raman surprins de incapacitatea celor de la ,,pizzaboy"de a avansa decent dar si a celor de la aktor care au lalait acest tronson de ma apuca nervii de cate ori ma duc la Cluj.

alinuttt

Cine poate să îmi explice logica(dacă există una) italienilor de a betona digurile de sub podul râul Mureș înaintea structurilor care stau cu armătura ruginită de luni întregi precum e supratraversarea nodului Alba Iulia Nord!??? Incalificabil!

Bogdan_Cluj

Mai mult au betonat in aval (adica "dupa") pod, nu in amonte (adica "inainte"). Muresul curge (pe filmarea video) de la dreapta la stanga cum te uiti la Mures de pe pod cu fata spre Turda.

g.chris

Ieri seara pe la 22 m-am intersectat cu 2 platforme cu antemergator (mergeau pe directia Aiud-Alba) si transportau cate o grinda I sau T (beton) nu mi-am dat seama exact.
Or fi pentru lotul1?
CC mapping - Orto - DSM - Geophoto - Point Cloud
www.ccmapping.ro

Granata06

Lotul I sigur nu pentru ca cei de pe lotul 1 si le-au produs singuri. Nu toate grinzile din beton sunt pentru infrastructura, grinzi prefabricate din beton se folosesc si in constructiile civile (depozite, mall-uri etc.).

paulmare

^ alinuttt a spus cineva cu oarece timp in urma - de la apele romane i-au pus, probabil se degradeaza ceva si au trebuit sa conserve si sa repare ce au stricat

yetiman

@g.chris - daca te-ai intalnit intre Aiud si Teius, ar putea sa fie cele 2 grinde distruse de la nodul Teius.
Cel putin eu asa sper  :D

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

TibiV

Pana vin poze/fimari noi de pe santier, pun cateva poze facute ieri, duminica 18 august 2019, pe sensul Turda -> Sebes.
Este "tourist view" - cam ce percepe calatorul din santierele astea....
Nu o voi intra in detalii, pe forum stim toti cu ochii inchisi despre ce este vorba...






Dupa supratreversarea A10 de catre DN1

Ca tot s-a tot vorbit de conditii de receptie pe LD3.... :(









Pun si poza asta, fara lucrari, din simplul motiv ca la intrarea pe viaduct este o trambulina de toata frumusetea...

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Dupa Oiejdea, spre Santimbru...

Pasajul... Stiti voi care...



Supratraversarea DN1 de catre A10



De cat timp este devierea in acelasi stadiu?....











Nici macar nu am ce comenta.... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)