News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

AlinC

ST1, terasament spre Calea Vacii:


AlinC

ST1, sensul giratoriu provizoriu de la Lancram:


AlinC


AlinC

ST1, terasament intre Oarda si Limba:


AlinC

ST1, sens giratoriu provizoriu Lancram si podul metalic:


AlinC

ST1, viaductele de la Oarda si de la raul Mures:


horatiu.cosma

Armarea la Mureș a început în iunie 2018 și la overpass-ul din nod în iulie 2018. Cursă contra cronometru pentru aniversările de un an  :lol:.

alexV

Au abandonat la podul Mureş şi au început să armeze la pasajul ăla cu 3 deschideri.
Lucrează în doru' lelii Pizzarotti, la 5 ani de la ordinul de începere, pe un contract cu termen de executie 3 ani.

NGC

^^^

Quote
Durata contractului este de 70 luni incepand de la data ordinului de incepere a lucrarilor (4 luni pentru proiectare, 18 luni pentru executie +48 luni perioada de garantie).

Sunt gata de mult timp si le-a inaugurat deja Cucu, iar ce vedeti voi acum sunt lucrari in perioada de garantie. :lol:

alinuttt

Foarte slabe șanse pentru 2020. Foarte slabe!
Aktor mai mari are șanse pentru 2020 dacă se apucă de acum mai serios.

mihaihedes

#14335
Am impresia că vor termina deodată loturile 1 și 2 maxim 1-2 luni diferență.
Mă uitam ce simplu e făcut nodul la Alba Iulia sud și cât amar de complicație au făcut pentru Alba Iulia Nord. De ce trebue sa complicăm așa lucrurile simple chiar nu-mi dau seama.

toma

Vorba romanului, Cu o floare nu se face primavara. Nici autostrada cu cativa muncitori, si cateva utilaje pe care, sa para mai numerosi, ii muti dintr-o parte in alta, functie de zborul dronelor. In lipsa masurilor drastice din partea statului roman, ma indoiesc ca se v-a face ceva, dinpotriva, viitor apropiat, nu exista.

voicul

E cam 50-50% in multe cazuri.
Depinde o masura drastica (DAR rapida SI necesara) ar fi ca statul roman sa rezolve cu groapa de gunoi care pur si simplu a aparut peste noapte, desi ea era acolo de ceva zeci de ani.
Si ca astea sunt multe.

ion59

Mai mare rușinea cu podul ăsta! Arată neputința unui constructor care se consideră de renume!

dorum

Eu, incetineala cu podul peste Mures, o vad ca o decizie de project management... da, ce sa zic, putea fi gata de mult cu 10 fierari in plus dar care ar fi castigul companiei?
Parerea mea e ca totusi, in stilul lor, Pizzaroti lucreaza... fata de Aktor...