Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 12 Guests are viewing this topic.

gdo


laszlo.robert

Casa din  ultimele poze trebuie demolată (Zona Oarda )sau vor avea umbră permanentă ?

TibiV

Quote from: gdo on January 31, 2018, 08:22:59 PM
Raul Sebes


Imi place ca si din aer se vede dirigintele de santier !...
Quote from: gdo on January 31, 2018, 04:27:08 PM
Raul Sebes (ST1), lucrari supervizate de dirigintele de santier.
Credit Foto: Zelu Popa

:lol: :lol: :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

Oare tot acelasi diriginte de santier se va ocupa si de supervizarea LD3 si LD4 pana la atribuirea noilor contracte? :lol:

TibiV

Mi se pare cea mai buna solutie...
Se vede clar ca este... nepatat !... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

tigrel58

#9575

Nu am intrat de mult pe forum.
Imi place de voi 2 !!!!
Cum va vorbiti !  :lol:

ciprinel

#9576
Quote from: laszlo.robert on January 31, 2018, 10:25:37 PM
Casa din  ultimele poze trebuie demolată (Zona Oarda )sau vor avea umbră permanentă ?

Va fi daramata. Oricum e parasita. Au fost destule filmulete cu proprietarii acelor case din zona facand tam-tam ca vor fi demolati. Daca nu ma insel mai sunt de facut 2 pile in zona casei.
Eu zic ca anu asta daca-s bani vor termina aproape toate structurile italienii( pe bucata ce-o stim deja) si vor incepe sa rasara grinzile.

nrb

Ce bine!!! E februarie, luna în care se deschide traficul pe ST3 și ST4!!!

SILVIUFG


gdo

#9579
Pe sectiunea A Pitzzaroti in mod sigur va avea sus toate grinzile anul acesta. La raul Sebes vor fi montat in martie (conform constructorului), la Ampoi acolo erau destul de avansati si f probabil pana in primavara sa fie si acolo grinzi, iar la Mures pregatesc deja lansatorul de grinzi, deci f probabil si acolo vor incepe curand sa monteze grinzile. totusi acolo mai sunt de ridicat piloni... La traversarea de la Oarda (zona unde va fi demolata casa) acolo va mai dura pana se va incheia conflictul cu proprietaul casei, zona cu stupi (unde nu stiu exact care e stadiul).... Dar ca si concluzie in mod sigur in aceasta primavara vor fi multe grinzi sus.  :)

gdo

#9580
Lot 4
Sursa foto: https://www.facebook.com/cnadnr/posts/1969326399994096
Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere














gdo


gdo

Video 2 autostrada Sebes Turda, lotul 2, lucrari zona Beldiu

https://www.youtube.com/watch?v=dmNDwKhnR7k

voicul

Nu au inca mana lui @ciprebbe, dar filmare e buna SI cel mai important: se lucreaza.

Zic ca avem mare noroc:
1. Ca e vreme buna.
2. Chiar se profita de vremea buna.

gdo

voicul din pacate nu se profita de vremea buna si pe lotul 2, conform articolului, celor de la Ziarul Unirea, nu se prea misca lucrurile si pot confirma si eu, organizarea de santier e plina de utilaje.

https://ziarulunirea.ro/foto-video-autostrada-sebes-turda-lotul-2-in-ciuda-vremii-favorabile-se-lucreaza-pe-doar-doua-portiuni-459935/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Si 2 fotografii din zona Oijdea unde se lucreaza la deviere, de catre o firma subcontractoare