News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

voicul

Ok, atunci au logica.
Exista vreun normativ: care e distanta minima intre autostrada si casa, pentru a fi montati peretii?

Stefan01

#7201
Pe lotul 3, confirm cele spuse de Zorro. Astazi am trecut si eu pe acolo. Se lucra in jurul orei 16. Pozele sunt realizate din mers.






Intre intersectia A10 cu DN1 (portiunea deviata a DN1) si Decea, au stropit pentru inierbarea taluzului.

Pe lotul 4 au avansat cu devierea DC 85 (in apropierea Manastirii Dumbrava).










La taluzul ce se observa din DN1, situat intre Unirea si lacul de la Stejeris, am observat progrese la executia casiurilor. Pe ambele loturi (3 si 4) au infipt multi stalpi pentru montarea panourilor fonoabsorbante.

ovicor

Au intrat in linie dreapta la relocarea stalpilor. Nu doar ca foreaza pentru fundatia stalpilor, dar se vede lucrator pe stalp. Inseamna ca linia este retrasa, legata la pamant, maine s-ar putea constata ca conductoarele sunt demontate, coborate la sol. Linia trebuie sa fie cat mai putin indisponibila, mai ales ca e dublu- circuit. O eventuala defectiune a liniei care asigura alimentarea in acest moment ar crea probleme, deci se vor grabi sa revina "la schema normala ", spre a elimina vulnerabilitatea !

Dominik

Nice pics din mers Stefan01 +1  :cheers:
You're in Steelers Country

marinul




este stalpul din minutul 2:22 din ultima filmare?

Stefan01

@ Dominik
Multumesc. E loc de mai bine, dar sunt din mers.

@ Marinul
Este vorba despre stalpul LEA, cuprins intre A10 si DN1, in apropiere de nodul Decea. Stalpul se afla la 0:20 in ultima filmare aeriana (a lotului 3) realizata de Ciprebbe. Pe Google Maps il gasesti aici.

elion

Lotul 3 între DJ-107E şi valea Aiudului





















yetiman

#7209
Cifrele CNAIR (mai 2017 - aprilie a fost sarit)

Lot 1: 20.00%
Lot 2: 27.50%
Lot 3: 71.50%
Lot 4: 66.36%

Graficele in curand.  O:-)
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

AkaManah

L 2 se misca foarte lent. Am fost azi la Sancrai-Ciumbrud. Erau tot cate doi-trei muncitoti care lucrau la suprastructuri. La fel este si la supratraversarea de la Oiejdea, In ultima saptamana am vazut tot o mana de oameni care erau pe suprastructura. Am sentimentul ca L1 ii va depasi in anul acesta mai ales ca au finalizate grinzile inca de anul trecut.

Europiu

#7211
^^ Cu alte cuvinte, la echivalentul unui 5% realizat în fiecare lună, există șansa teorerică de a avea loturile 3 și 4 gata la sfârșit de an... 

LE: Cred ca se vede si in ultima filmare de pe ST4 ca nu poate fi doar 66%...
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

alecu26

ala e progres financiar daca nu ma insel.
Drumurile noastre POATE;

horatiu.cosma

Cifrele pentru ST3 si 4 is aproximativ aceleasi pe stadiul lor de anul trecut. Ambele sunt pe la 80%.

Dominik

Incep sa am dubii pt lotul 4 !
You're in Steelers Country