News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

voicul

Practic deschiderea ST3 anu asta, dar fara ST4, va permite circulatia intre Decea si nod Aiud, adica vreo 9 km doar?
Am ratat vreun nod si deci o minune de mai putini km de autostrada muzeu?

infraAdi_ro

PORR vrea sa termine anul acesta daca se rezolva problemele.Au format deja echipa pentru stratul de uzura deci numai front sa fie:)
Romania are un viitor doar daca are prezent!

Ionut

^ Fără lotul 4 este practic inutil lotul 3 intre Decea și Aiud, corect.
Sa speram ca se vor rezolva problemele de pe lotul 4.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Dominik

#7129
La fel ca pe lotul 2 mobilizare foarte proasta  :( ....pacat, multumim Ciprebbe pt filmari +1  :cheers:
You're in Steelers Country

laszlo.robert

Multumim.Termen realist lot 1 :vara 2019.

Dominik

Da cam asa in 2 ani poate fi gata si lotul 1
You're in Steelers Country

zorro

Am pus pozele promise ieri, cu DN-ul afectat de alunecari de teren, din zona Inoc-Unirea la Drumuri Nationale.
Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

drumbunoradea

#7133
Concluzia este foarte simpla: Nici lotul 1 si nici lotul 2 nu vor fi gata in 2018.

Daniel_I

#7134
Realist vorbind ca unul care a făcut la pas toți cei 17 Km al lotului 1, si știind problemele care încă există, văzând viteza cu care constructorul abordează lucrările, ținând cont că nu avem avize tehnice, autorizați de construcție pentru nici unul din capetele lotului, nu putem da încă nici un prognostic legat de finalizarea lucrărilor nici măcar in 2019. O să avem cel mult la final de 2018 o autostradã muzeu, neconectata la nimic, pe care ne vom da cu bicicleta pe 17 Km. Problemele țin aici de birocrație, de ajungerea la un acord între constructor și CNAIR, și deloc de problemele execuției de pe șantier. Păcat!
Mulțumim pentru filmări!
On The Road

TibiV

#7135

Am mai multe nelamuriri...
Dar stie cineva ce rost are giratoriul de la 07:30 de pe "relocarea" DN1 ?!?!...
Nu am mai vazut niciodata o asemenea "relocare"...  :o
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Stefan01

^
Cred ca e o solutie de compromis. Traficul in zona respectiva e mult mai mare ca cel din zona Decea, atunci cand oamenii fac naveta intre Alba si Sebes (Sebes si Alba) pentru a ajunge la serviciu. Cred ca doi paletari e exclus ca si solutie. Puteau pune un semafor, dar posibil sa fi renuntat din considerentul ca doresc sa aibe acces mai usor dintr-o parte in cealalta a DN1. E singura explicatie la care ma gandesc.

laszlo.robert

Nu este nimic rau in sensul giratoriu.Va incetinii traficul pe DN dar nu il va bloca.Tin minte 5 ani in urma pe Dn7 intre Sebes si Deva camioanele care carau agregate pentru A1 traversau DN ul si formau cozi kilometrice pe acesta.Omuletul cu paleta in mina oprea traficul fiecare 3 minute sa poata sa treaca 3-4 camioane.
Sper ca nu s-au gindit si la o descarcare in cazul ca nodul A1/A10 va fii tergiversat la infinit.

adiarc

^ieri executau marcajele in acel giratoriu..semn ca vor da drumul pe acolo,cat de curand

iar ce se va intampla in acesta,spre Sebes,dimineata si spre Alba Iulia,dupa-masa,va fii ...de vis
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Stefan01

#7139
De acord cu Adiarc, acel giratoriu temporar va genera cozi de masini la orele de varf. Haideti sa vedem partea buna. Cred ca reprezinta un motiv in plus de presiune sa finalizeze cat mai repede lucrarile.

Acolo nu va fi descarcare. DN1 va supratraversa A10. Daca termina lucrarile la supratraversare inainte de finalizarea integrala a lotului 1 din A10, au sanse sa primeasca acceptul pentru deschiderea traficului pe DN1 deviat ?