Autostrada A0 Centura București

Started by Ionut, September 14, 2011, 12:00:25 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 23 Guests are viewing this topic.

Skynick

Exista undeva plansele pentru sectoarele de nord?

Ionut

Pe SICAP, daca ai timp si nervi sa le iei singur. Sau aștepți să găsesc eu timp si energie si le pun. Probabil după 3 iulie. Chiar nu stiu cand apuc.

RobertH

Traseu A0 Nord - LOT 1 km 2+500-km 20+000









Powered by API/PUM imgur uploader

RobertH

Traseu A0 Nord - LOT 2 km 20+000-km 39+000











Powered by API/PUM imgur uploader

RobertH

Traseu A0 Nord - LOT 3 km 39+000-km 47+600





Powered by API/PUM imgur uploader

RobertH

Daca tot le am de la calibrare A0, am zis sa-l scutesc pe Ionut de o treaba.

Ionut

Super! Apreciez mult efortul tău, nu doar acesta de pe A0! Hai noroc! Apare pe harta OSM, nu doar pe harta API, da? Sau lăsați pe OSM abia după ce se semnează contractele?

RobertH

Nu inteleg. Ce sa lasam pana dupa semnare? Calibrarea?

Ionut

Nu nu nu. Eu stiu de la Cristi ca daca punem ceva pe harta API, nu apare imediat și pe harta OSM. Parca era vorba că pe harta "mare" OSM apar segmentele în execuție doar cand s-a semnat contractul. Am inteles gresit?

RobertH

Ai inteles gresit si fix invers.  :)
Ce se pune pe OSM apare a doua zi pe harta API. Nici nu ai cum sa pui ceva pe harta API, se pune in OSM si apoi API preia ultimele modificari la finalul zilei.

Iar faptul ca s-a semnat contractul sau e in executie, tot prin tag-uri de OSM controlezi (la desemnare se pune winner, iar la executie se pune builder).

Ionut

Aha. Bun. Deci o sa vedem A0 pe harta cat de curând. Pe nord zic. Sunt foarte curios cum se suprapune traseul pe clădiri. S-a construit la greu pe nord...

RobertH

Traseul A0 nord l-am calibrat acum 2 zile da nu am mai zis la nimeni  :lol: . E deja bine pe harta API.
Doar la A0 sud pe lotul 2 mai lipsesc parcarile dar le pun si pe alea maine. Deci A0 va fi calibrat complet de maine ... desigur dupa SF.

Ionut

Excelent! Merci fain de efort! E foarte util ca pui și parcarile. Bravo!

Drive_140

#1108
@Ionut

Totul este pe OSM. Dar in "proposed roads" penru a0-nord, in "constructie" pentru a0-sud.

OSM nu arata "proposed", arata numai "in costruction". SentielHub arata tot de la OSM.

(switch off all satellite layers)

TibiV

De unde (switch off all satellite layers) ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)