News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Drumurile vecinilor Romaniei

Started by Cristi232, May 07, 2012, 03:49:55 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Ciprianul

M35 nu e pana la Berettyoujfalu?
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

yetiman



Cred ca s-a mai pus desenul asta. M35 coboara la sud de Berettyouyfalu, dar se intersecteaza la nord cu M4.
Din cate stiu, ei vor sa termine in 2018 M35 pana la intersectia cu M4 si M4 pana la intersectia cu 47.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Ciprianul

Nodul de la Berettyoujfalu e deja in stadiu foarte avansat. Se lucra acum 2 saptamani la montarea panourilor de informare. Terasamentul M4 spre Bors e si el f avansat
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

pentium10

raspunsul mentioneaza ca la nodul Berettyo a ramas de executat doar pista de bicilete (auzi!) si se vede si din satelit ca e terminat, sunt doua giratorii.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ciprianul

Asa e. Acum 2 saptamani am trecut eu pe acolo si erau f avansati. Saptamana viitoare am sa trec pe acolo si voi face ceva poze.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

voicul

Interesant ca fac 5% pe luna, din care dec are doar vreo 3 saptamani. Probabil procentul este mult mai mare dar nu e comunicat/nu e luat in evidenta inca.

Deci M35 nu mai ajunge in 42? (e curiozitate doar. Pentru cei care merg in RO 47 sau 42 e cam acelasi lucru.

pentium10

nu lucreaza dupa acelasi barem ca in CNAIR, in procentele lor poti sa ai incredere, si in termenul dorit
daca iarna ia prin surprindere atunci poate fi prelungit, dar sanse sunt pt anul acesta

autostrada se termina in nodul din nordul Berettyo
partea verticala e M35, si dupa ce coteste spre RO, partea horizontala e M4
se va conecta in DN 47 la Nord de Berettyu si nu la 42.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ciprianul

#3037
Cum iesi din Berettyoujfalu spre Debrecen se curbeaza usor drumul spre dreapta apoi inapoi spre stanga si apare in fata nodul. Se si vede de la ceva distanta terasamentul spre RO in dreapta. Sunt 2 giratorii si spoi inainte spre Debrecen.
Oricum sunt foarte mari sanse sa se deschida in Decembrie. Fac eu poze saptamana viitoare cand ajung in zona.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

cezar-mario2012

#3038
 Bulgarii au vrut ca să deschidă anul acesta prima secțiune din 3,1 (centura Blagoevgrad), dar situl arheologic i-a încetinit mult, la fel și vremea ploioasă. Nodul se va face la ieșirea din Blagoevgrad, va fi construit un pod peste Struma, acesta va fi și descărcarea de siguranță pentru tunelul Zheleznitsa.




cezar-mario2012


pentium10

M35  din Ungaria, este aproape gata, termenul dat de decembrie pare fezabil.

De langa Derecske
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

Ciprianul

Joi ajung in zona si fac poze cu Nodul de la Berettyóújfalu.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

laszlo.robert

Mulțumim anticipat ,dar înțelegem și dacă scri o singura data 😄

pentium10

Desi e aprope anuntul oficial cu castigatorii de la lotul A3 Granita - Biharia.
Partea ungara lanseaza licitatie pentru autorizatii + proiectare (fara executie) pentru drumul de legatura M4-DN42 cartre Artand/Bors.

Contine modernizarea la 11,5tone a 5.5 km drum intre M4 si DN 42, si VO pentru satele Bedő si Nagykereki circa 4km.

https://www.ted.europa.eu/TED/notice/udl?uri=TED:NOTICE:427569-2018:TEXT:HU:HTML&src=0
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ovicor

E foarte bine sa fie drum de legatura, in caz ca un PTF se inchide din anumite motive. Si intre Nadlac I si Nadlac II este, si este normal sa fie asa. Bineinteles ca pana vor termina romanii de la granita la Biharia, acel drum va fi continuarea fireasca de la M4 spre Ro.