Pasaje rutiere noi peste calea ferată

Started by Ionut, September 29, 2017, 07:07:24 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

NGC

Azi a fost lansata licitatia [CN1022502] "Elaborare Studiu de Fezabilitate, P.A.C. si Proiect Tehnic de Executie pentru "Pasaj superior pe DN2, peste CF la Roman, Km. 332+961"".

Valoare estimata: 696.785,00 RON fara TVA

Durata contractului: 8 luni

Fonduri: Alte fonduri

Termen depunere oferte: 06.08.2020

rota

bun tare pasajul asta la Roman, cred ca am record de plangeri cu el la IPJ si CFR :))
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

rocklee


dr4qul4

Doar ca iti rupi masina acolo. Sunt 3 linii CF si traficul este destul de mare (local, tranzit si multe camioane), asa ca reparatiile nu rezista prea mult.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

rocklee

scuze acum am inteles ....se va face un pasaj nou peste calea ferata ....

am crezut ca exista un pasaj acolo dar este praf ...de fapt era vorba de o trecere la nivel.. 8)

JohannDB

@" rocky"...exact este o simplă trecere la nivel cu trei linii.... Roman nord ....... Adică aici, mai "jos"....



Powered by API/PUM imgur uploader

tom_sawyer

Din pacate licitatia a fost anulata pentru ca nu a depus nimeni oferta.

Skynick

La Drajna mai e vreun update? In ce stadiu suntem?

TibiV

@tom_sawyer,

pai la nici 700.000 lei (RON, nu EUR) pentru SF + PAC + PTE tu ai depune o oferta?!

Basca este posibil ca prin CS al licitatiei sa fi fost "pitite" niste "ciudatenii" CNAIR-istice...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

Quote from: NGC on July 08, 2020, 01:00:10 PM
Azi a fost lansata licitatia [CN1022502] "Elaborare Studiu de Fezabilitate, P.A.C. si Proiect Tehnic de Executie pentru "Pasaj superior pe DN2, peste CF la Roman, Km. 332+961"".

Valoare estimata: 696.785,00 RON fara TVA

Durata contractului: 8 luni

Fonduri: Alte fonduri

Termen depunere oferte: 06.08.2020

A scris deja tom_sawyer mai sus ca licitatia a fost anulata, dar in mesajul lui nu apare care licitatie (pentru ca se refera la mesajul de deasupra lui) si functia de cautare de pe forum nu ajuta, asa ca trec acum si licitatia aferenta.

rota

#101
150-173k euro pentru un (proiect) pasaj rutier peste cf si nimeni nu se baga, toate firmele vor contracte de milioane de euro  >:(
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

milo1981

A fost lansata licitatia de proiectare si executie pentru pasajul de la Drajna, jud. Calarasi peste magistrala feroviară Bucuresti – Constanta.

http://www.e-licitatie.ro/pub/procedure/view/100129621/
autoMinder - aplicație de management a parcului auto

tom_sawyer

#103
Poate ar trebui aplicata si la Roman aceeasi strategie de licitare ca la Drajna: intai scos la licitatie doar SF-ul si apoi PT+executie.

Vedeti la pagina 3. Doar SF-ul la Drajna a avut ca valoare estimata 900.000 lei. La Roman - 700.000 SF+proiectare. Si ne mai miram ca nu a participat nimeni.

RaduG

#104
Întrebare pentru cei care ,,întrețin" harta API, referitoare la pasajul Drajna: Dacă acum s-a scos la licitație, se poate schimba culoarea de la roz punctat la roșu punctat? Sau e nevoie de alt pas procedural pentru schimbarea culorii?

Mulțumesc frumos pentru răspuns.

EDIT: Am descărcat documentația de pe SEAP, câteva detalii pe blog: http://gorunescu.ro/pasajul-drajna-detalii-tehnice/