Hărțile PUM/API și tehnici cartografice

Started by cristi5, July 11, 2017, 10:02:53 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Putem cere pe Facebook ce avem nevoie. Poate se gaseste cineva să ne ofere gratis ce ne trebuie. Mai avem și conexiuni prin zona IT.

pentium10

Încerc deja prin ceva legaturi, eventual puteți sa mai așteptat cu postatul pe Facebook, poate ne iese ceva prin câteva mesaje ce am dat.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ovicor

De duminica incerc in mod repetat sa intru pe Harta proiectelor de infrastructura si nu reusesc. Oare e o problema la mine?!?

RobertH

#138
ovicor Nu, am si eu aceasi problema. Prin netu Wifi nu vrea dar daca folosesc date mobile si fac hotspot de pe telefon , asa functioneaza.
Probabil ca e de la netu unde ma aflu acum (nextGen), acasa (DigiNet) mergea bine pana sambata ( momentan nu pot verifica sa vad ).


yetiman

Si la mine merge fara probleme (la munca). Cu IP de Germania, ce-i drept.
Dar o sa verific si acasa.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

RobertH

Quote from: RobertH on January 30, 2019, 03:15:46 PM
ovicor  Probabil ca e de la netu unde ma aflu acum (nextGen), acasa (DigiNet) mergea bine pana sambata ( momentan nu pot verifica sa vad ).

Revin cu un update, se pare ca e de la provideru de internet. Cu Digi, merge struna harta API .

Ionut

Hm nici mie nu imi merge harta API. WTF?! Puteti da un reset la server sau ceva? :D

Tavi

Mie imi merge acum. Am avut probleme si eu zilele trecute.

rizzuh

Mie imi merge harta. Ionut, ce probleme ai mai exact? Nu se incarca? Ce provider de 'net ai?

Ionut

Digi provider. Pe laptop nu mi se încarcă nimic, este alb. :) Vad ca nici pe date mobile pe mobil nu merge (Vodafone) - tot alb.

Tavi

pe laptopul de birou se incarca imediat
verific si diseara de acasa ca si eu am digi

rizzuh

Deschide te rog un Command Prompt, ruleaza "tracert pum.project-online.se" si da-mi un PM cu rezultatul (copy-paste sau screenshot).

yetiman

Am uitat sa revin si eu cu info.  :(

Acasa (UPC) nu incarca - pagina ramane alba, asa cum zice Ionut. IP de Romania.

La birou, merge perfect dar e cu IP de Germania.

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

rizzuh

Este clar ca nu este de la server, este o intrerupere undeva la ruta catre server. @yetiman, poti sa rulezi un traceroute de acasa te rog? Am impresia ca tot la Telia se pierde traficul...