News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

La cum arata TIR-ul in poza, e mult pana jos... Facem un cronometru crescator, incepand de azi, sa vedem cat timp le ia sa inlocuiasca parapetii :)?

danutzu_1069

Eu as face si o bursa a pariurilor! In cat timp estimati ca se repara/inlocuieste parapetul?

florin74

Pe noapte erau 0-1 grade, cu depunere de chiciura.

danutzu_1069

Pai tocmai ca a acrosat o sararita a ajuns asa

SB76UFO


Cam asa semnalizata zona cu parapetii distrusi azi pe centura Sibiului
"Prostia este eternă și invincibilă"

TibiV

#440
http://www.hotnews.ro/stiri-esential-20834607-traficul-este-blocat-valea-oltului-urma-unui-accident-rutier.htm

Quote
Traficul este blocat total pe Valea Oltului in urma unui accident rutier produs marti dimineata, intre un echipaj al Politiei Rutiere si unul al SMURD, anunta Agerpres.

Ora 10:10: Traficul a fost reluat pe Valea Oltului, circulandu-se alternativ dupa ce s-au produs doua accidente in zona Cornet, intr-unul dintre ele fiind implicate un echipaj al Politiei si un echipaj SMURD.

"Azi dimineata in zona Cornet a avut loc o tamponare intre doua autovehicule. La fata locului a sosit un echipaj SMURD, dar persoana ranita in urma tamponarii a refuzat ingrijirile medicale. In consecinta, echipajul SMURD s-a reintors catre orasul Brezoi. Intre timp, pe contrasens, cu semnale acustice luminoase, se indrepta la locul accidentului un echipaj al Politiei Rutiere. Cele doua echipaje SMURD si Politie nu s-au vazut, mergand ambele pe acelasi sens, producandu-se o coliziune intre cele doua masini. In urma tamponarii nu au rezultat victime", a declarat purtatorul de cuvant al IPJ Valcea, Alina Teodorescu.

Politia spera ca pana in jurul orei 10:30 traficul pe Valea Oltului sa revina la normal.

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

Pe DN 1 spre Sibiu,dupa Mohu ,imediat dupa podul aferent centurii SB,in zona intersectiei spre Cisnadie s-a produs un grav accident .....se circula alternativ,dar data fiind ora se circula fara probleme
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

Nu pot sa nu remarc ca sunt doua masini tipice pentru piata auto second hand din Romania, zona de pret 2000-3000 euro maxim.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Io

#444
Am prins asta seara in Poiana Tapului un accident. Bezna, mizguia ceva de sus, neplacut. Din cite am inteles cineva a luat pe sus un pieton care n-avea ce cauta pe-acolo. Drum blocat, apoi circulatie alternativa pe sensul liber. Cind am trecut eu urcau targa cu accidentatul in salvare. In Comarnic cineva mi-a spus ca era mort.

Abia l-am vazut pe politistul care dirija! Imbracat in negru sau albastru inchis, era sa dau peste el, noroc ca aveam vreo 10 la ora ca ne tiram in coloana. M-am dat jos si i-am spus sa ia pe el o vesta reflectorizanta sau ceva ca nu-l vedem si o s-o pateasca. S-a conformat imediat.
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

TibiV

Quote from: Io on March 12, 2016, 11:59:16 PM
Abia l-am vazut pe politistul care dirija! Imbracat in negru sau albastru inchis, era sa dau peste el, noroc ca aveam vreo 10 la ora ca ne tiram in coloana. M-am dat jos si i-am spus sa ia pe el o vesta reflectorizanta sau ceva ca nu-l vedem si o s-o pateasca. S-a conformat imediat.

:lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

acum 2 ore: accident la Milcoiu pe DN7
tir rasturnat

Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Beowulf

Ordinea prioritatilor:
A1: Bucuresti-Nadlac;  A3: Bucuresti-Bors;  A10: Sebes-Turda;  A0+DNCB: Centura Bucuresti; A8: Tg Mures- Ungheni; A12+A14: Calafat-Craiova-Pitesti-Tirgoviste-Ploiesti-Buzau-Braila; A6: Lugoj-Calafat; A7+DN(2X2): Botosani-Focsani-Slobozia-Calarasi.

adiarc

Accident ( sau altceva ) ,undeva in zona Oiejdea.Coloana spre AB e pana pe centura
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

pentium10

17:32 Comunitatea Waze Romania - de coliziune camion si autoturism, acesta este rasturnat langa Tifra/Aiud.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures