[Nord-Vest] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Regiunea Nord-Vest

Started by Bogdan_Cluj, March 29, 2017, 10:29:17 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

raulbogdan23

@danny_cbu a fost si portiunea respectiva reasfaltata (cel putin portiunea dintre intersectia cu drumul ce duce spre Campeni si pod, dar am vazut ca se continua si inspre OMV)

StefanCelMare

Asta cu DNuri lăsate la primării e cea mai mare măgărie.
La Petroșani era la fel.
Cratere lângă cratere, lucrări de artă (poduri) lăsate pe banii unei primării falimentare.
Dacă nu se dorește reabilitarea, se face asta, și se arată cu degetul primăria.

prd.marius

Acei 100 si ceva de m de drum nereabilitat,.. noaptea mintii...

elphax

pai na, ce vreti, sa asfalteze acum pe lapovita si ninsoare ?

vestea buna e ca se deschide astazi, vor repara dincolo cand vor putea


danny_cbu

Quote from: raulbogdan23 on December 12, 2021, 12:14:52 PM
@danny_cbu a fost si portiunea respectiva reasfaltata (cel putin portiunea dintre intersectia cu drumul ce duce spre Campeni si pod, dar am vazut ca se continua si inspre OMV)
Eu aveam ultimul status din 13 Noiembrie, de la Viorel Baltaretu
"Sper că până la finalizarea lucrărilor la pod, Primăria Turda să se ocupe de asfaltarea celor 100 m de drum de după pod pe sensul de mers spre Alba Iulia."
https://fb.watch/9T4vHARqDY/

Daca s-a rezolvat portiunea intre timp, ne bucuram cu totii :)

Xander

Vad ca s-a dat drumul la trafic (in sfarsit), uitandu-ma pe camera.
Iluminat nu este in proiect sau ... la primavara?

gsimon

Nu cumva portiunea cu pricina este asta, cea cedata de la primarie la CNAIR?





Powered by API/PUM imgur uploader

ce nu imi e clar, daca de la sageata rosie de sus, de acolo incolo e nou asfaltat si cat? cand am circulat ultima data pe acolo, inainte de a se inchide podul, nu era nici portiunea aia prea stralucita..

danny_cbu

Nu era nici portiunea ca in palma pana la OMV ca in palma, ce-i drept. Nu stiu daca s-a turnat covor nou in acest an. Ar fi bine sa o fi facut, in lipsa traficului

raulbogdan23

Quote from: gsimon on December 14, 2021, 09:12:48 AM
ce nu imi e clar, daca de la sageata rosie de sus, de acolo incolo e nou asfaltat si cat? cand am circulat ultima data pe acolo, inainte de a se inchide podul, nu era nici portiunea aia prea stralucita..

Quote from: raulbogdan23 on December 12, 2021, 12:14:52 PM
@danny_cbu a fost si portiunea respectiva reasfaltata (cel putin portiunea dintre intersectia cu drumul ce duce spre Campeni si pod, dar am vazut ca se continua si inspre OMV)

ijwtsh

Super deschiderea, deja se sta la paleta.



TibiV

Pai ar fi fost mai bine sa nu deschida deloc pana nu termina toate maruntisurile?!

Ar fi echivalent cu "nu deschidem A10, ca la Oiejdea nu sunt gata ambele sensuri"...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

gicu

Sunt opriri temporare. Acum de exemplu se circulă pe ambele sensuri.

ciprebbe

In final se circula fara nici un fel de restrictie pe pod iar pe maps s-a inverzit zona giratoriului din Turda.
Ce am remarcat interesant la pod e ca au montat langa culei pe ambele parti cate o teava pentru apa. Sunt curios daca la final compania de apa Aries va monta una sau doua conducte pe pod.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

MarianD

Am trecut si yo e acolo si zona arata oribil.
Gunoaie in stanga si dreapta, parapeti metalici ruginiti, lipsa trotuar. Nu inteleg de ce nu s-au ocupat si de aceste detalii (ca nu au fost incluse in contract, ca Primaria o doare-n..., putin imi pasa de ce)
Oricum, urmatorul pod, cel dintre cel nou si giratoriu Dana, sigur va fi urmatoarea victima, situatia se va repeta cat de curand, mai ales sub traficul infernal pe acolo.

Inteparea in autostrada la Martinesti e MUSAI!