News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

JohannDB

#11280
@caf - sa-mi cer scuze pentru ce?
Pentru că "TONUL FACE MUZICA" și induce un respect intrinsec față de un "coechipier".....
   Cu tot respectul pentru acest forum și pentru ceea ce a ajuns.... Și n-a ajuns singur (forumul).....!!
L.E......Știu că de asta îmi iau minusuri.....

Io

Oamenii, Ionut, Caf, ceilalti, de-astea, neintelegeri si eventual "contre" se mai intimpla si din cauza felului de a comunica pe net. Lucrurile par a se fi aranjat ca-ntre oameni normali si e in regula, ingropati securea  :)
Va zice unul care s-a avintat intr-o discutie (pe A8) cu argumente slabe si caruia Frunzaverde i-a aplicat o corectie de de-abia acum imi trec vinataile  :lol:
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

danutzu_1069

 Vorbeati voi despre mers pe contrasens pe autostada???
Dar ce ziceți de intoarcere in tunel de autostrada si mers pe contrasens???
https://www.facebook.com/djedai/videos/2070003213211543/

alin2pas

Fără cuvinte... pentru asemenea șoferi ar trebui introdusă sancțiunea suspendării permisului de conducere pentru o perioadă de 200 ani, cu posibilitatea reducerii la jumătate a sancțiunii dacă ia din nou examenul  :D

perfidus

Concluzia este ca oricat de sigure ai face autostrazile si tunelurile de pe ele, tot se gaseste un idiot capabil sa provoace o catastrofa.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

JohannDB

Incredibile imaginile cu întoarcerea-n tunel, dar continuarea este și mai cu moț... Iese tot pe contrasens, merge pe banda 2, oprește semnalizează, așteaptă și apoi virează și se duce unde avea el nevoie de prima dată, dar a greșit drumul..... Vedeam că tunelul are 2200 și ceva de metrii; oare la ce "adâncime" o fi întors ??

frunzaverde

^
Pentru oameni de genul ala exista direct codul penal...
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

Lau

Oare unde s-a intamplat chestia asta?

cristi5

Comportament tipic de sofer care merge pe contrasens: foloseste banda 2...

Interesant e ca banda 2 e cea mai frecventa alegere, pt majoritateaa celor care care nu stiu ca sunt pe contrasens, dar uite ca pt si cei care stiu. Lipsa benzii de urgenta in tunel poate a contribuit, altfel poate o lua pe banda de urgenta...

Stay right at night... Si nu numai at night...

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

marinul

E inaugurat recent. Anul trecut cand am trecut pe acolo era santier. Nu credeam ca  asa o sa aflu ca s-a deschis

alexandruduma

#11291
Sova pe Digi24 in direct: sper sa reuseasca constructorii sa inchida santierele si sa mai adaugam 20-30 de km de autostrada pana la sfarsitul anului pe LD... cum naiba sa scoti asa minciuni si nici macar sa nu clipesti???

ciprebbe

Pai nu minte prea mult pentru ca sunt atatia Km de autostrada pe LD3 si 4 finalizati doar ca vor sta muzeu pana se vor termina restul. El (ei ) vad doar ce le convine.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alexandruduma

#11293
Vezi că a inclus și ceva de genul "să se poată bucura lumea de ei"... dar nu mă mai uit din nou că mi se ridica tensiunea iar.

nrb

Păi atunci când admiri (un muzeu), te bucuri! :lol: