News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 34 Guests are viewing this topic.

MRS

^^^ Continuing off-topic:
Avem deja un judet cu 3 autostrazi pe raza lui  :D


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

alecu26

Drumurile noastre POATE;

asztalos


SILVIUFG


alecu26

Ok...dar altul?

Asa...avem si un oras cu 3 autostrazi...:)
Drumurile noastre POATE;

SILVIUFG

Quote from: alecu26 on June 28, 2013, 02:07:39 PM
Ok...dar altul?

Asa...avem si un oras cu 3 autostrazi...:)

Pai nu ca deocamdata A3 nu intra cu trafic in Bucuresti.....  :D  Vom avea Alba cu nod la Sebes (daca se face Sebes-Turda) aceeasi poveste si la Cluj cu Turda. In Timis vom avea nod la N de Lugoj.... Eu mi-as dori ca jud Sibiu pe langa A1 si A3 sa aiba si legatura dintre ele, adica Fagaras-Vestem. Dar deja fabulam.....


dr4qul4

#1792
nu cred ca vom avea in urmatorii 10 ani ceva pe brasov-tg mures. daca se apuca de sebes-campia turzii, probabil vor continua de la gilau spre bors si e posibil sa inceapa ceva si prin moldova. chiar nu-i poate lasa fara nici o autostrada chiar daca au dn2.
tinand cont si de lipsa oricarui plan pt bv-tg mures cred ca A3 poate fi deja considerata istorie pe traseul actual.

eu cred ca urmatoarele autostrazi (tronsoane ca nu vor fi complete) vor fi:
comarnic-brasov (2016)
ford-renault (2016)
sebes-turda (2017)
pitesti-sibiu (2018)
iasi-tg mures (doar ca vor incepe de la iasi) (2020)

daca primul PPP iese bine (2-3 ani pt 100 km), atunci vor urma imediat si altele pentru ca valorile de trafic o permit. una e sa mearga tirul pe autostrada cu 90km/h si alta e sa ocoleasca prin toate orasele si sa consume de 2 ori mai mult carburant, asa ca vor fi destui cei care vor plati chiar si 10-20 euro/100 km. ca sa nu mai vorbim de chiriile ce vor fi platite de benzinariile ce vor fi amplasate pe autostrada si de care toata lumea se face ca uita.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

tone_iulian


phb2

comarnic-brasov, 2016 + ford-renault, 2016 + sebes-turda, 2017 + pitesti-sibiu, 2018 + iasi-tg mures, 2020 = +/- 550 km
Dar se pare foarte foarte optimist. Speranță.

mitsu

Quote from: dr4qul4 on June 28, 2013, 07:50:33 PM
nu cred ca vom avea in urmatorii 10 ani ceva pe brasov-tg mures. daca se apuca de sebes-campia turzii, probabil vor continua de la gilau spre bors

Supralicitez si spun nu doar ca autostada Brasov - Tg Mures va iesi complet din calcul, dar si ca denumirea autostrazii Campia Turzii - Gilau nu va mai ramane A3, ptr ca ar fi ilogic. A3 va fi doar Bucuresti - Brasov. Poate chiar pana la Sibiu, daca se va face vreodata autostrada intre Brasov si Sibiu.

sebba

Quote from: sebba on June 28, 2013, 12:56:52 AM
dar ce e asa de complicat sa "desecretizezi" un contract? le trebuie ENIGMA nemtilor sa-l decodeze? e criptat in 256 biti?
ca o "cenzurare" dureaza mult, inteleg, dar o simpla publicare... in secolul vitezei... iese Terminator 7 pe DVD-RIP pana atunci...


trecu si vineri, trecu si luni.... si tot nu l-au desecretizat... sau nu l-am gasit eu?
Sailing away! S/Y Haimana

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


tone_iulian

azi am trecut sa vad daca se misca treaba scoteau apa din santuri slaba miscare nu turna balast lucra la cantar si la pasaj peste popasului dar ma repet slaba miscare ori asteapta bani ori asteapta iarna  :D