News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 42 Guests are viewing this topic.

tone_iulian

azi pe la 10 era ceva activitate mam si mirat turna balast si mai baga pietris spre popasului ,turna beton in santuri .    


dr4qul4

Multumim de poze Iulian!
am si eu o intrebare: se vede ceva miscare si pe strazile unde se va face descarcarea traficului?
s-a apucat primaria de ceva largiri de strazi/intersectii ca sa ne dam si noi seama pe ce directie vor directiona traficul?
sau duc autostrada pana in popasului si de acolo ramane totul la fel?

si mai am si o rugaminte: in cazul in care ajungi pe la podul de peste centura te rog daca poti sa faci cateva poze cu podul si mai ales cu bretelele de urcare/coborare dintre centura si autostrada.



Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

tone_iulian

primaria nu are nici o treaba  cu autostrada, statul roman prin CNADNR  trebuie sa directioneze traficul autostrazi ca el e benificiarul . Pana acum primaria nu a luat nici o masura nici nu cred ca are banii pt asa ceva ramane de vazut.

bogdymol

^ CNADNR iti aduce autostrada pana la 'poarta' orasului. De aici e treaba primariei ce face la ea in curte (adica cum gandeste sistemul rutier din zona autostrazii pentru a face fata traficului).
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dr4qul4

CNADNR-ul se ocupa doar de autostrada si de bretele,
strada popasului, intersectiile de la pipera si andronache, si chiar si de acolo mai departe (petricani-lacul tei , fabrica de glucoza-calea floreasca, pipera-caranfil) trebuie si ele pregatite pentru a prelua traficul.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

tone_iulian

normal trebuia sa se apuce dar cred ca astepta sa se termine autostrada peste 2 ani sau cine stie cand , si largirea a  bulevardului Pipera TUNARI de ani buni zice ca se apuca care era de interes si nu sa apucat eu zic sa nu ne asteptam la minuni , la noi merg lucrurile incet , foarte incet sau deloc.


tone_iulian

#1823
azi pe la 2 se lucra , mi-a zis cineva ca se va apuca sa decoperteze si sa puna umplutura dupa popasului anul asta si o sa inceapa sa asfalteze CB spre popasului .






tone_iulian

#1824
basculantele statea la rand




dr4qul4

o stire asa cum ne-am obisnuit in Romania....nu e de mirare ca soferii inca evita autostrada.
de fapt: din centrul bucurestiului, pana in centrul ploiestiului pe DN1 avem 62KM iar pe A3 80,5, iar ca timp este identic.....asta daca nu prinzi 2-3 treceri cu pietoni pe DN1
consumul este si el cam la fel, cel putin pt un diesel, deoarece pe autostrada se merge constant, iar pe DN1 nu
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024


tone_iulian

am fost azi pe santier se lucra tare pana la sfarsitul  saptamani  termina cu stabilizant  si se muta pe celalat sens , au adus o masina de turnat asfalt care e langa pasajul CB zilele astea se apuca sa toarne asfalt,vine si cu bordura pe amandoua parti a ajuns pe la jumate ,am vazut mai multe masini mici de la firma ALPINE cred ca ei torn asfaltul