News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 28 Guests are viewing this topic.

bridge

^ Si Geiger a incasat avansul la sfarsitul lui 2016.

marinul

Pana la ce minut e lotul Geiger?

Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk


alibaba

e o confuzie aici. lotul Geiger apare doar cateva secunde, la inceput, unde este doar drumul tegnologic.

de la intersectarea cu DJ-ul unde se vede duba alba, e Strabag tot.

ciprebbe

Nu e nici o confuzie, pana la 0.46 e lotul Geiger.
Utilajele verzi sunt ale lor si bagau bine de tot (era doat a III a zi) DJ-ul e pe lotul Geiger , la fel si zona spre lotul Strabag unde se vad compactoarele. Dupa sec.46 incepe terasament si lotul Strabag.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

rocklee

cip daca tot beau cola rece in cinstea ta ...fac rosu in  gat ...asa ca ar cam trebui sa vi si pe ''mosia mea'' so bem inpreuna dupa o zi de ''munca''.... :D

multumim de filmare ... :gj: :thumbsup: :cheers: :cheers:

ovicor

Seara, un vin cald, Rocklee, meriti !

Cristi N

Cred ca se pregateste o deschidere partiala intre DNCB si strada Popasului. Am vazut azi niste indicatoare pe fond galben pe A3 inainte de nodul cu centura: inainte interzis peste 3.5T si dreapta spre DNCB, sageata spre inainte era acoperita cu vopsea galbena.

Diseara o sa pun cateva poze daca reusesc sa scot ceva ok de pe dashcam   O:-)

Oarecum offtopic, la intersectia Petricani cu Fabrica de Glucoza am observat ca a aparut un semafor pe sensul CF spre Dna. Ghica. Nu stiu daca nu cumva e de mai demult acolo, era destul de bine acoperit de frunze.


voicul

Cristi N - eu astept cu nerabdare sa pui poze. Daca nu ies bine ... photoshop. Macar virtual sa o deschidem, daca nu fizic :).

alexbb

#12624
^^

Indicatorul de pe A3 cu interzis 3.5T (exceptie vehiculele care intra in santier :lol:) este pus de anul trecut daca nu ma insel, iar semaforul de la FdG este piesa de muzeu, e acolo de ani buni, dar nu-mi aduc aminte daca a functionat vreodata (daca zici de cel de pe stalp).

panzer

Semaforul e asta:


Daca tot am ajuns pana acolo am surprins si niste topografi la munca.

ciprebbe

Dar pe restul de 7 km nu ii vad in stadiu atat de avansat in conditiile in care oficial sunt in ultima luna de executie :))  (fara sa adunam lunile de prelungire, cam 4).
Raman la aceeasi concluzie, o lalaie...
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bridge

#12627
Pe 6 km asteapta pentru umpluturi materialul din zonele unde n-au acces(neexpropriate). :)

ciprebbe

Cum Geiger a cumparat hectare intregi in zona in care au lotul ala micut si vor lua de acolo materiale  puteau si austriecii sa bage niste bani in terenuri:)) dar ei fidic rosu... batman, batman :))
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

Geiger sunt in zona plata....adica au numai umpluturi. E normal sa ia material de unde pot. Si logic...cat mai aproape de autostrada...atat mai bine.
Drumurile noastre POATE;