News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 29 Guests are viewing this topic.

GDPR

Departamentul de claimuri Strabag munceste din greu. Garantat!  8)

Ciprianul

Mie unul mi ar place sa o ,,lalaie,, toate firmele asa cum o fac cei de la Strabag.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

infraAdi_ro

#12632
Geiger o sa sape tot dealul din stanga spre Ogra de la limita cu lotul Strabag....Au fost mai rapizi:) Pe aliniamentul autostrazii au gasit balast foarte bun....deci astrele s-au aliniat pentru ei :)
Sa-i vedem la lucru.
Strabag lucreaza aproape  pe tot lotul cu subcontractori....cred ca o lalaie cu folos....asteapta licitatia la Tg mures -Ungheni si poate poate la Aeroport Tg Mures.....nu se stie  ;)
Romania are un viitor doar daca are prezent!

ciprebbe

#12633
Nu sapa, acolo depoziteaza :). Balast-ul e mai spre Iernut si da, stau bine din acest punct. Plus ca, Geiger, sta bine la multe in Ms. Pana in iarna vedem asfalt la ei.
Lalaiala de la Strabag nu o sa fie cu folos cand va expira legal termenul contractual.
Sa nu ai un drum tehnologic cap coada? in relieful ala? Pai UMB-ul a fost clase bune peste ei in relieful de la Gilau ...... Geiger a inceput cu drumul, mergi lejer cu 50km pe el, piatra si betoane concasate la greu la Strabag numai noroaie. Cum vor duce grinzile la unele structuri (aici vad ca stau bine) cand terasamentele sunt jale?
Am 14 santiere filmate la activ si ii vad la fel de slab organizati ca si Aktor si Pizzarotti.

Nu am nimic de impartit cu Strabag, dar la aproape 1 an de la inceperea lucrarilor stau foarte prost in comparatie cu ce fac prin alte tari.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ciprianul

@ciprebbe nu sunt ei de vina. De vina sunt cei care le inghit chestiile astea. Stai linistit ca aici in Austria nu fac ei deastea. Dar la Romanica totul e posibil. Asta e standardul nostru ca tara.
Romania....o tara unde toti dar absolut toti pot face un ban...egal CUM dar fac.

panda_no 5

Semaforul de care se vorbea mai sus nu a functionat NICIODATA.
Singura modificare aparuta in ultimele zile la intersectia Popasului cu A3 consta in faptul ca s-au apucat sa mute canalizarea de pe mijlocului str Popasului in zona unde trebuie sa apara stilpii.
Intre timp domul Pandele si Consiliul Local Voluntari aduc iarasi moaste in Voluntari!!!!!!
Sunt ocupati, nu au timp de PUZ!!!!!

Cristi N

#12636
Cativa muncitori lucrau la santul de langa breteaua de iesire spre Balotesti



Alti muncitori la spatiul de servicii



Cele 3 panouri vopsite



Detalii panou nr.2



Semaforul, destul de bine ascuns, nu e de mirare ca pana acum nu l-am observat. Cred ca au vrut la un moment dat sa faca o trecere de pietoni in dreptul lui.




NGC

Quote from: yetiman on May 08, 2017, 09:33:38 AM
Quote from: ciprebbe on May 08, 2017, 09:18:20 AM
Geiger e in teren :) Strabag o cam lalaie........

Interesant.  :hm:
Conform sintezei de plati, Strabag a primit avans iar Geiger nu. As fi inteles daca ar fi fost invers... O:-)

Quote from: bridge on May 08, 2017, 09:42:05 AM
^ Si Geiger a incasat avansul la sfarsitul lui 2016.

Mai exact, ordinul de plata a fost emis in 29.12.2016.

Observatia a fost corecta si in sinteza platilor lipsea specificatia "(Avans)". Am corectat acum.

Dominik

Multumim Ciprebbe pt filmare....trebuie sa mareasca pasul constructorii !!!
You're in Steelers Country

Cristi N

Topografii vazuti de Panzer ieri se pare ca au traversat sos Petricani.



Azi si-au adus cativa colegi cu basculante si excavatoare  :D


Allex

In a doua poza e km 0 cumva?

Sent from my SM-J105H using Tapatalk

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

ciprebbe

Da, si e un semn bun ca au aparut utilajele acolo.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ddfab

se pare ca si lucreaza ceva... excavatorul din centrul imaginii are cupa plina si chiar langa el se vede si o basculanta, cu bena alba. ceva decopertari incepute?

Ionut

Pai da. Se vede clar. :)
Sunt decopertari deocamdata.

Tavi

Decopertarile sunt acele lucrari care se pot executa si fara autorizatie de construire?