News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 34 Guests are viewing this topic.

laszlo.robert

#11100
Multumesc de informatii .Oare o sa avem din nou un lot inutilizabil daca Strabag se va tine de 12 luni contractuale ?.O descarcare temporala la Ogra mi se pare absurda,drumul comunal 77 nu suporta trafic greu si accesul pe DN de pe acesta este foarte periculoasa.(cunosc bine zona sotia fiind din Ogra)

alecu26

Si intersectie la nivel cu CF acolo la Ogra.

Lotul Strabag ar fi chiar bun, macar sa se scoata odata la licitatie si sa se miste repede cu cei 4 km si drum de legatura, adica lotul 1. Ungheni si Cristesti si intrarea in TGM sunt chiar aglomerate. S-ar face practic o centura la 1 oras, un sat aglomerat, s-ar evita cateva giratorii, si o intrare aglomerata in TGM.

O descarcare temporara mai degraba s-ar putea face la km 8+500 unde e parcarea si e foarte aproape de DN si e si la aceasi cota cu DN-ul. S-ar mai castiga 4 km (distanta pana in nodul rutier de la aeroport).
Drumurile noastre POATE;

Ionut

Doua mini-clipuri de la Popasului, azi, de la CNADNR.
Aici si aici.

TibiV

Stie  cineva ce anume face vehiculul din primul video ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

bridge

 Strat de forma(stratul superior al terasamentului) din pamânturi  stabilizate mecanic / tratate cu liant hidraulic.

ciprebbe

Săptămâna viitoare pumnii stransi si ochii pe SEAP.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

pentium10

sa inteleg ca a trecut de ANAP, cate oare?
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

adi

un pod in chinurile facerii...?!

Dominik

Ciprebbe ne mai incanti cu o filmare pe Gilau-Nadaselu ? a trecut o luna de la ultima filmare...au mai evoluat ceva lucrarile ?
You're in Steelers Country

rocklee

o fi suparat rau  >:( ...pentru ca nu sa scos viaductul la licitatie ... :(

pentium10

#11110
am primit o notificare de la un amic ca langa aeroportul Tirgu Mures, in zona Recea unde lucreaza Strabag ploile din ultimele zile au produs mai multe alunecari de teren, erau si ceva sapaturi pentru piloni undeva care au fost astupate de alunecare. Si au fost si ceva accidente din cauza noroiului lasate de masiniile de transport. Si ca umbla politia cu MCV ca sunt mai multi amatori offroad care se intrec in zona seara.
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

ciprebbe

^^ + ^^^
Sorry , abla Spaniol :)) Plaja, mare, soare..... Brrrrr pe santier la UMB.
Am revenit in tara si functie de vreme o sa mai bagam o filmare. Momentan de 2 zile ploua, si mai au si ceva alunecari de rezolvat spre Nadaselu. Vedem dupa ce filmam.

NCG20 pe faza?  un pod si lotul de langa TGM.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

NGC

^^^ Bineinteles! :p :lol:
Va anunt de indata ce lucrurile devin publice.

yetiman

#11113
CNAIR a publicat raportul din luna octombrie.
Pun si eu actualizarea:

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

adiarc

Multumim.

PS - Cnair ( si aici si la A10).......momentan Cnir nu exista  :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura