News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

3 Members and 22 Guests are viewing this topic.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alexV

Au terminat UMB autostrada? Se deschide traficul, sa zic asa?
Am trecut duminica seara pe la Nadasel dar era noapte si nu am vazut nici macar giratoriul.

Ionut

#11087
Mai au de lucru. Fara Viaductul Gilau nu se deschide nimic. Deci uita de segmentul asta pana la final de 2017. Deocamdata sa vedem pe SEAP (nu documentatia la ANAP intoarsa la CNADNR/CNAIR) anuntul pentru viaduct si apoi sa vedem contractul semnat si ordinul de incepere dat. Apoi putem calcula. Pana atunci din pacate nici nu are rost sa discutam...

^ Despre implicatiile juridice ale contractului Bechtel, va rog sa continuam pe thread-ul de discutii juridice. :cheers:

Vlad94

Acum ca CNADNR au demonstrat ca pot realiza o lucrare, eu ma intreb, de ce nu finalizeaza ei viaductul?

montaniardul

Tocmai spunea domnul Homor că CNADNR-ul nu are experiența (sau expertiza) necesară de a construi poduri sau alte lucrări mai ample decât ceea ce au reparat acuma.

interesantul

Da numai bine cu bani acestia blocati 1-2 ani nu finantau mai cu succes un alt santier?
Asa au platit 2-3 căruțe de bani pentru un tronson care mai prinde 2 ani nefolosit...
Abia sunt la jocul cu aruncatul licitatiei de la unnul la altul, pe urma adjudecare, contestatie, și primul camoin de fier/beton undeva prin sept oct viitor.... :(
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

pescar23


pescar23


laszlo.robert

#11093
Stie careva daca a fost emis AM pe Ogra-Bors sau daca nu ,cind se estimeaza a fii gata ?Lipsa AC face sa se piarda si cea ramas di 2016 pe lotul lui Astaldi si Suplacu -Bors !
Strabag a iceput si la structuri sau tot la stadiu de decopertari se afla ?

Hercule

Strabag lucreaza la structuri de multisor, pe filmare (pag 733) se vede ca ar fi facuti toti pilotii forati pentru supratraversari. Dupa aceea s-au apucat de decopertari. Eu am pus niste poze mai demult cu utilajele de forat la drumrile spre Valea Izvoarelor si halda noua de gunoi Sanpaul, dar nu mai retin la ce pagina sunt.
Deșteaptă-te române!

GDPR

Anunt public reconsiderare decizie privind proiectul deciziei etapei de incadrare pentru proiectul ,,Construire Autostradă Bucureşti–Braşov" privind modificările propuse proiectului pe sectorul 1A București - Moara Vlăsiei tronsonul cuprins între km 0+000 – km 3+325, Nod Centura București km 6+500 și Nod Moara Vlăsiei km 19+500, titular Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România S.A.

http://www.anpm.ro/documents/12220/3073607/anunt+public.jpg/3525c27e-2ebd-421d-abae-42440ab16aa7?t=1476090951947

Oare despre ce modificare este vorba?

bridge

#11096
Quote from: laszlo.robert on October 14, 2016, 09:49:00 AM
Stie careva daca a fost emis AM pe Ogra-Bors sau daca nu ,cind se estimeaza a fii gata ?
Studiu de Evaluare Adecvata depus pe 30.09

bridge

^^^ Strabag este la 11% stadiu fizic.

ciprebbe

Quote from: laszlo.robert on October 14, 2016, 09:49:00 AM
Stie careva daca a fost emis AM pe Ogra-Bors sau daca nu ,cind se estimeaza a fii gata ?Lipsa AC face sa se piarda si cea ramas di 2016 pe lotul lui Astaldi si Suplacu -Bors !
Strabag a iceput si la structuri sau tot la stadiu de decopertari se afla ?
Anul ăsta slabe de tot șansele. .... slabe slabe...
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

Laszlo am un prieten la o stație de betoane din TGM. Spunea ca tocmai au terminat Strabag toti piloții la toate podurile.
Drumurile noastre POATE;