Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 10 Guests are viewing this topic.

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut


Allex

Va astept sa veniti cu drona. Dau eu cafeaua/ceaiul cald.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

Venim, venim, deocamdata sa luam drona noua. Sa mai avanseze putin, sa vedem ceva frumos. :)

vancouver

Ce inseamna sa existe de la bun inceput toate avizele, proiectul complet gata, etc. Fie si numai pe o parte din lucrare. Inseamna ceea ce vedem prin Germania si alte tari, cand la 1-2 luni dupa semnarea unui contract se intra in plin si in 2-3-4 ani e gata.

UMB ne demonstreaza cum s-ar lucra daca am avea FIDIC ROSU + folositi cei 2-3 ani pana se face licitatia de constructie pentru obtinere AC, deminare, arheologie, exproprieri, mutari utilitati. Daca se va face asa pe restul de A7, atunci da, atunci vom vedea si santiere gata in termen.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

Allex

Ferma Politica

QuoteRăspuns oficial CNAIR: "Urmare  adresei dumneavoastră înregistrată la CNAIR SA cu nr. 92/20029/22.03.2019, vă comunicăm următoarele:

Ordinul de începere a lucrărilor pentru construcția Variantei de ocolire Bacău a fost emis în baza Autorizației de Construire nr. 040 din 15.07.2019.

Cu stimă,

CNAIR SA"

Am rugat autorul sa puna si documentul/raspunsul CNAIR la dispozitie.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

N-are nicio logica raspunsul ala, daca e real sau doar e o făcătură.

rota

Lucrări la terasamente și la podul de la km 3+150, pe șantierul Variantei Ocolitoare Bacău. Imagini realizate luni, 1 aprilie 2019














Sursa
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!


Ionut

^ Draguta filmarea. Este podul peste Bistrita. Din ce-mi dau seama sunt si lucrari ale celor de la Eko acolo, se vede foarte clar cum lucrau semi-profil.

rota

hmm..eu stiam ca e semnat contractul pt Focsani- Bacau dar vad ca pe site`ul Cnadnr au postat un nou anunt :

Elaborare Studiu de Fezabilitate și Proiect Tehnic pentru Drum de mare viteză Focșani-Bacău
Rezultatele așteptateale proiectului sunt :
- elaborarea Studiului de Fezabilitate;
- elaborarea Proiectului Tehnic de Execuție.

CNADNR
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

Allex

^ E vorba de contractul de finantare intre CNAIR si MT.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

stedabc

Salut, baieti!
Deci sa inteleg ca UMB construieste din prima full sau half profile si se va face al doilea sens de mers ulterior inaugurarii?

Ionut

Se face direct full profile, autostrada completa, intre DN2 nord si DN2 sud (conexiunile cu DN2 sunt profil de drum national). Vezi plansele complete aici.

Ionut

Vad ca pun poze zilnic. :lol:

Decopertare zona nod cu DN2.


DRDP Iasi

Pod peste Bistrita.




DRDP Iasi