News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

florin74

Pe 17 se judeca tot felul de exceptii invocate de parti, iar pe 03 se judeca propriu-zis fondul reclamatiilor. Mai devreme de sfarsitul lui iunie nu vad sa se termine.

sebba

eu nu pricep ce e cu amanarile astea ptr orice chestie, indiferent cat e de simpla
adica... chiar nu se pot insarcina/delega cu aceasta treaba cativa judecatori si care sa trateze aceste cazuri in regim de urgenta?
ce poate fi mai important decat un caz care are implicatii la nivel economic national?
2-3-10-50... sau cati judecatori trebuie... dar sa termine dracu toate tampeniile si sa rezolve/clarifice treburile in maxim o saptamana

time is money, vorba rusului... atat ptr tara, popor cat si ptr executanti si cine mai e in hora... si toate amanarile amanarilor si frecatu aiurea de dosare... nu fac decat paguba! mie-mi pare a fi delasare si lipsa de interes real in a face lucrurile sa mearga
nu spun sa se ajunga la "graba strica treaba" dar nici cum e acum parca nu miroase a bine
Sailing away! S/Y Haimana

alecu26

nu se poate desemna. Desemnarile sunt aleatorii, facute de calculator. Evident de ce.

La fel si termenele sunt cele din lege, ca altfel te calca in picioare avocatii. E evident ca acolo 1-2 parti nu sunt interesate sa mearga totul struna si atunci taraganeaza.
Drumurile noastre POATE;

florin74


usiabc

#79
^
Probleme cu pagina lor de web
:bash:

florin74

De pe la 1 tot face asa, cateodata se afiseaza, dar majoritatea timpului afiseaza bazaconiile de mai sus.
Maine cred ca aflam ceva, la ora 12.00 era termenul, asa ca slabe sanse azi. In plus, era primul termen de dupa conexare, cam greu sa dea din prima raspunsul, cel putin 3 termene cred ca ne asteapta

florin74


florin74

#82
Quote from: florin74 on April 04, 2014, 09:19:07 AM
Urmatorul termen 24.04.2014.
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000310672&id_inst=2

Nimic nou sub soare, poate maine, oricum mari sperante nu imi pun, poate la urmatorul termen. Oricum interesant ca turcii la primul termen nu au avut aparator.

iulius

Urmatorul termen 08.05.2014
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000310672&id_inst=2

24.04.2014
Ora estimata: 12:00
Complet: S8 Completul 12 recurs NCPC
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: amână pronunţarea la 08.05.2014
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării    24.04.2014

panda_no 5


florin74

^Esti prea dur. Este doar primul termen in care se judeca pe fond. Tinand cont ca sunt vreo 4 contestatii care au fost conexate si trebuie analizate fiecare in parte, sigur si la termenul din 08.05.2014 o sa se dea o prelungire (pe 23.05.2014),Mai mult ca sigur ca pana in 15 iunie o sa fie data o decizie. Problema e sa nu fie modificata hotararea comisiei CNADNR, ca mai dureaza inca 3-4 luni.

panda_no 5

Deprimant daca se va intampla cum zici.
Raman totusi la parerea mea.
Sunt si un pic subiectiv.De ce?
Ocazional merg la o matusa care locuieste pe str Tecuciului din Bacau.Strada aceasta este folosita ca si centura desi trece prin oras.
Proprietatile sunt retrase de la aliniamentul drumului cu cel putin 5 metri.
Casa in care ma duc eu este retrasa cu inca 11 metri fata de gard, deci se afla la 16 metri de aliniamentul drumului.
Este o casa construita acum 6 ani.
Lasand la o parte zgomotul de la camioane, v-as invita sa incercati sa dormiti in acea casa.La fiecare camion care trece se simt trepidatii accentuate si de faptul ca drumul se deniveleaza frecvent din cauza traficului greu.
Tencuiala este fisurata in multe locuri iar din cauza trepidatiilor frecvente au inceput sa apara deplasari usoare la usi si ferestre.Nu se mai inchid ca la inceput, se freaca de tocuri si rame.
Asa ca lasa-ma sa zic ca e bataie de joc.Macar in numele locuitorilor din cele citeva sute de case.
Cam de doua ori pe an Primaria repara drumul.La citi bani s-au cheltuit pina acum se faceau cred pina acum deja 2-3 km din Centura .

TEO73H11

Stiu ca nu exista un studiu de fezabilitate ,dar macar o schita de proiect pentru intreg traseul autostrazii o are cineva?

pasadia


TEO73H11

Scuze,poate m-am exprimat gresit ,as vrea sa stiu daca exista o schita de proiect a intregii autostrazi Ploiesti Siret si nu doar bypass Bacau