News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A7 Ploiești-Milișăuți

Started by Ionut, December 18, 2011, 09:02:16 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 12 Guests are viewing this topic.

Ionut

Deocamdată nu cred... abia s-au depus ofertele. Dar vor fi sigur, vor începe să descalifice 1-2 oferte din cele 4. :)

NGC

Eu sunt curios daca vor aplica si aici metoda "Baldana". ;)

laszlo.robert

Greu se mai naște ceva pe A/Dx 7 parcă ar fi pui de elefant : gestație de 21 luni ,😣

Allex

Stie cineva noul termen pentru Centura Bacau? Pe SEAP inca nu au actualizat.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

JUVENTUS_1

#1759
"CNAIR ar fi trebuit să finalizeze joi, 8 martie 2018, evaluarea ofertelor pentru construirea șoselei de centură a municipiului Bacău. Compania anunță însă că procedurile mai durează și va desemna câștigătorul licitației pe 30 mai 2018."
Sursa Ziarul de Bacau

https://zdbc.ro/a-expirat-termenul-pentru-centura-bacaului-anuntul-cnair-despre-desemnarea-castigatorului-licitatiei/
The order of my priorities according to my own interest: 1.A7; 2.A13; 3.DX Bacau - Piatra Neamt; 4.A8; 5.Other.

Ionut

O fi 30 mai, dar deocamdata pe SEAP nu s-a actualizat, este tot 8 martie.

Ionut

Am mutat discutia (foarte importanta!!!) despre comisiile/echipele de evaluare oferte pe thread-ul dedicat licitatiilor, acolo unde ii este de fapt locul. Chiar ar fi interesant sa dezvoltam discutia pentru ca e unul din punctele nevralgice ale sistemului.

NGC

Quote from: Ionut on March 09, 2018, 11:03:05 AM
O fi 30 mai, dar deocamdata pe SEAP nu s-a actualizat, este tot 8 martie.

E actualizat acum, asa ca avem 30.05.2018 asa cum e scris mai sus.

ultrasbz

Maine la ora 18:00 este termen pe Ploiesti - Buzau.
Avand in vedere ca din cate stiu toate contestatiile sunt rezolvate de peste 2 luni deja, voi risca sa fiu optimist de data asta si sa ma astept ca maine sa avem declarat un castigator.
Aveti ceva informatii?

Ionut

Eu zic ca se va amâna și de data asta.

NGC

"Elaborare Studiu de Fezabilitate si Proiect Tehnic pentru drum de mare viteza Buzau - Focsani"

Ca sa nu mai cautati degeaba, noul termen pentru evaluarea ofertelor este 15.05.2018.

__dir


Ionut

Pentru Ploiesti-Buzau inca nu s-a modificat in SEAP, asteptam actualizarea. Probabil ca va fi tot asa o amanare de vreo 2 luni.

ultrasbz

Pe Ploiesti - Buzau noul termen este 15.05.2018, ora 18:00.

Ionut

Am trecut si in tabel. Este a 5-a amanare. Vor veni amanarile si pentru celelalte doua loturi...