News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Poduri, pasaje și viaducte

Started by davyl, October 13, 2011, 04:39:05 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 1 Guest are viewing this topic.

dr4qul4

Pb s-a uitat pe Google Maps. AM observat si eu situatia si chiar am trimis reporturi la google pe aceasta tema: multe rauri au denumiri gresite in google maps. Iar cele din Transilvania au denumiri in maghiara, ceea ce mi se pare inacceptabil. Mai ales ca sunt conectat la chrome si astfel ar fi trebuit sa fie in limba contului.
Cum facem sa schimbam asta?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

pasadia

E trecut corect pe Gmaps. Oricum, mare veste, testez și eu săptămâna asta (și mă scapi astfel de dealurile dintre Oituz și Tg. Ocna).

dr4qul4

#2957
Nu si la mine, dar e setata limba engleza pt google account..







Powered by API/PUM imgur uploader




Powered by API/PUM imgur uploader
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

dragoscojan

Agas apare si la mine pe gmaps.

Intr-adevar, stiam ca Trotusul trece pe acolo, dar inainte sa postez am zis sa ma uit pe maps ca sa nu fac o greseala. Setat tot in engleza. 

klacsma

Quote from: LittleWanderer on December 18, 2019, 08:13:25 AM
Mai știe cineva ceva de podul peste Someș din Ulmeni, Maramureș?

de Ulmeni nu stiu, dar celalalt pod peste Somes din Maramures, pare ca avanseaza:
https://www.presasm.ro/foto-podul-care-leaga-satu-mare-de-maramures-finalizat-anul-viitor-la-apa-seini/

NGC

"Servicii de proiectare fazele PAC, PTE, AT si executie lucrari pentru obiectivul "Pasaj peste CF pe DN 61 km 77+200 la Gaesti""

Quote from: NGC on July 19, 2019, 10:46:57 AM
Astazi a fost lansata licitatia "Servicii de proiectare fazele PAC, PTE, AT si executie lucrari pentru obiectivul "Pasaj peste CF pe DN 61 km 77+200 la Gaesti"".

Valoare estimata: 7,604,664.16 RON fara TVA

Fonduri: Alte fonduri

Termen depunere oferte: 12.08.2019

Quote
Durata executie proiectare :-PAC si Obtinere Autorizatie construire 45 zile de la Ordinul de incepere -PTE-50 zile de la Ordinul de incepere; PTE se va aviza in CTE –DRDP Bucuresti Durata de executie lucrari:12 luni de la Ordinul de incepere a executiei lucrarilor; Durata de garantie: 5 ani dc la receptia la terminarea lucrarilor; Asistenta tehnica:12 luni de la Ordinul de incepere pentru A.T., simultan cu ordinul de incepere pentru executie Iucrari + 60 de luni perioada de garantie a lucrarilor

Quote from: NGC on September 06, 2019, 06:30:00 PM
Si aici avem un singur ofertant, asocierea FREYROM S.A. - TPF INGINERIE S.R.L..

Am uitat de acest pasaj. Contractul a fost atribuit in ultima saptamana a anului trecut.

perfidus

^^
[SCN1048618]

Selectie castigator: 22.10.2019 13:57
Data atribuire: 14.01.2020
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

AlinC

Podul peste râul Mureș dintre Teiuș și Căpud, județul Alba - finalizat:


TibiV

Frumos.
Au amenajat si un spatiu de servicii...  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

"Pod peste Tisa in zona Teplita din Sighetul Marmatiei"

Quote from: NGC on April 22, 2015, 07:56:56 AM
A fost atribuit contractul pentru "Revizuire/ Actualizare Studiu de Fezabilitate pentru Pod peste Tisa in zona Teplita din Sighetul Marmatiei" catre EXPERT PROIECT 2002.

E un mesaj vechi, dar este vorba despre acelasi pod.

A fost emisa decizia de emitere a acordului de mediu si in principiu peste o saptamana ar trebui sa fie emis.

elphax

stiu ca s-a mai discutat despre aceste grinzi, totusi am o nelamurire - sudura aceea de la mijloc ramane asa neprotejata sau se da cu ceva strat de protectie, vopsea etc  ?



Powered by API/PUM imgur uploader

alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

LittleWanderer

Stadiul podului de peste Someș din Ulmeni, Maramureș la 13 februarie:



Sursa: https://www.facebook.com/MaramuresRO/videos/215431236256235

Deplorabil și dezamăgitor ca, după mai bine de 6 ani, cred, să nu fie în stare să finalizeze un amărât de pod...

Autoritățile locale - incompetente - sunt de toată rușinea!


AlinC

Reabilitare pod peste râul Mureș, pe DJ 705B: