News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

DJ: Drumuri Județene

Started by Ionut, October 10, 2011, 06:21:12 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

^ Exista pentru asta threaduri:

1. Vitrina cu threaduri pentru drumurile nationale, judetene, ce-or fi
2. Drumuri de vacanta in Romania cu recomandari de la colegi

alecu26

si....sa incercam acolo un clasament, un rezumat, ceva voturi?

eu greu sa navighez prin toate threadurile.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

marius_ar

DJ708B: Drumul Vinului
Păuliş - Ghioroc - Şiria (http://goo.gl/maps/0KM37)

29.09.2010: inceput proiect
03.06.2012:
29.05.2013: finalizare proiect cf panou
02.02.2014: nefinalizat, vezi film mai jos

http://www.youtube.com/v/Lar44JKEn9Q

davyl

Frumos... multumim marius_ar! Stii cumva daca acele podete de pe marginea dreapta a drumului existau inainte sau s-au construit ulterior? Observ ca unele comune au podete, altele nu...

marius_ar

Lucrarea include tot: sosea, santuri de scurgere, podete, trotuare, accesul in curtile oamenilor... Reabilitare completa. Lucrare pare sa fie de calitate, cel putin pana acum. Cu termenele sta mai prost.

davyl

Atunci au lucrat frumos... Multumesc marius_ar!
Imi plac mai ales zonele unde canalul de scurgere este acoperit ("subteran")... Au facut o treaba buna!

Archi

Imi place lucrarea! Mai putin culoarea asfaltului! :p

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ovicor

@ ciprebbe, era bine ca acest proiect sa fi fost corelat cu proiectul unei viitoare autostrazi in zona, oricat de tarziu s-ar realiza aceasta. Oricum, sper ca traseele sunt bine gandite si vor ajuta mult !

bogdymol

Cinci puncte noi de frontieră cu Ungaria, până la sfârşitul anului

O harta facuta de mine cu granita cu Ungaria din jud. Arad:



verde - treceri ale frontierei existente (rutier)
negru - trecere a frontierei pe calea ferata
rosu - treceri ale frontierei propuse
portocaliu - autostrada A1 (RO) / M43 (H) + trecerea aferenta
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

radutm

Si in Timis se anunta cateva, dar mie nu mi se pare chiar atat de sigure aceste deschideri de noi PTF-uri in decursul acestui an. Sunt mai multe piedici decat credem, de la acorduri intre state la cel mai inalt nivel, la infrastructura specifica (comunicatii speciale) si logistica, iar autoritatile de la noi nu se grabesc...
cont inchis

CinX


sebba

pai daca ei se gandesc sa mai faca ceva PTF-uri e clar ca Schengenu mai intarzie vreo 10 de ani minim
Sailing away! S/Y Haimana

get

PTF-urile alea sunt "in the middle of nowhere". Fără supărare, e clar că nu serversc traficului TIR internațional  :)
Sunt însă foarte utile pentru dezvoltarea economică locală și am impresia că tocmai în contextul Schengen își au rostul.
Frontiera deschisă nu înseamnă că nu monitorizează nimeni, nu ?

Tavi

Am mai auzit eu politicieni de prin Arad care promiteau pasaje rutiere pe centura anul asta si stim ce a iesit de fapt ........
Luati mai cu retinere stirile astea politicianiste ca se mananca multa cacao cu frisca in mediul politic - neagreat pe forum de altfel.