[B] Drumul Valea Larga

Started by MishuRO, April 21, 2024, 02:17:41 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 1 Guest are viewing this topic.

Claudiu T.

Nu e nevoie ca e acelasi video postat de mine mai sus la care am adaugat eu si cateva vorbe  :D
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

AdrianB1

Progres minimal, nici nu merita poze. Se lucreaza, dar aproape ca nu se vede - la apeduct am vazut niste capete de piloti, la Prelungirea Ghencea e inca o linie de medie care are stalpii betonati in structura drumului, la Timisoara nu am ajuns recent dar si acolo mai e de lucru.

La Prelungirea Ghencea partea de drum spre Timisoara e in stadiu avansat, dar nu pare ca lucreaza la racordare. Partea cealalta inca are nevoie de terasament pe o bucata si de relocarea retelei electrice.  Sunt curios daca o sa taie stalpii de beton la nivelul actual al betonului si o sa ii lase asa, astupati cu asfalt, ca nu par ca vor sa ii scoata ca nu avea sens sa ii betoneze inglobati in structura drumului.

La apeduct e vesnica pomenire, lucreaza de peste 1 an si nu e clar ce. Mormanele de pamant scad si cresc din cand in cand, mai astupa, apoi dezgroapa din nou, nu par sa termine prea curand, probabil nu pana la sfarsitul anului.

bogdan1

Pe 12 Septembrie s-a semnat contractul cu constructorul.

Claudiu T.

#33
Am facut o scurta trecere prin santier sambata 22 iunie.Intrand de pe Prelungirea Ghencea deci ultimele poze sunt la intersectia cu Valea Cascadelor. Nu cred sa termine in sfarsit de august a.c mai au inclusiv stalpi pe mijlocul drumului plus ca nu prea se mai vad progrese semnificative. Vedem.

L.E. nu stiu de ce mi-a amestecat pozele cand le-am uploadat in API/PUM Imgur.Si nici nu stiu cum sa le rearanjez acolo.





































Powered by API/PUM imgur uploader
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

AdrianB1

Progresul in ultima luna e aproape zero. August e complet nerealist, eu sper macar la un final de noiembrie.