News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[B] Magistrala M5 Drumul Taberei-Pantelimon

Started by Ionut, September 22, 2011, 02:29:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

TS30



Vedere spre Valea Argesului - au montat cateva borduri




Acces B - NIMIC


NIMIC


Nu s-a intamplat nimic notabil de la ultima mea vizita din 29 Mai....

minisoferul

Informare de pe pagina de facebook Info Trafic Buc-If:

"Începând de sâmbătă, 22 iunie, ora 10.00, se va deschide traficul rutier pe Bd. Eroii Sanitari, segmentul cuprins între Str. Sf. Elefterie și Bd. Eroilor și pe Bd. Drumul Taberei, segmentul cuprins între Str. Valea Ialomiței și Str. Valea Argeșului, doar pe sensul către Str. Valea Argeșului. "

TibiV

Quote
21.06.2019
Metrorex anunta ca maine, 22.06.2019, dupa ora 10:00, va fi deschisa circulatia rutiera pe bulevardul Eroii Sanitari (pe segmentul dintre strada Sf. Elefterie si bulevardul Eroilor) si bulevardul Drumul Taberei (pe segmentul cuprins intre intersectiile Drumul Taberei cu Valea Ialomitei si Drumul Taberei cu Valea Argesului, pe sensul de mers catre Valea Argesului).

http://www.metrorex.ro/_read580-1

Mare, maaaaare realizare...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul


Claudiu T.

#1729
Chiar s-a deschis circulația rutieră pe zonele astea?  A fost cineva pe acolo care sa poate confirma?  Nu de alta dar parca nu imi vine sa cred deși nu vorbim de ceva extraordinar. Si oricum cu intarziere la intarziere peste intarziere.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

survola

S-a deschis.
A fost postat si pe contul de facebook Metrorex:

Ionut

Va ajuta mult traficul în zonă. Usor usor revenim la normal. În 3 ani aici va fi stația dvs de metrou.

nenea_hartia

^^ Încă mai există trotuare mai late de 40 cm și locuri unde nu s-a asfaltat până la coaja arborilor? Sacrilegiu! :D

Lăsând gluma la o parte, cred totuși că trebuia tăiat copacul uscat de pe stânga.

v.ghiorghica

Ar trebui taiat si plantat unul in locul ramas liber.
La prima furtuna mai serioasa nu vad bine deloc acel arbore...sau pe pietonii si soferii care vor circula in acel moment pe acolo..

sab

Dupa cum arata, pare toaletat de aceiasi profesionisti care au facut  praf multi arbori in Bucuresti. >:(

Claudiu T.

Am trecut prin zona unde chiar a fost redeschis traficul pe Drumul Taberei inttr V. Ialomitei si V. Argesului. E ok.
Aveti idee daca si mijloacele RATB/STB revin pe vechile trasee in zona Eroilor? Trolee si ce mai e pe acolo.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră


TS30

23 Iunie 2019 - Statia Constantin Brancusi (Valea Argesului)





Vechea deviere spre Valea Argesului (vedere spre Valea Ialomitei)


vedere spre Valea Argesului

minisoferul

Liderul sindicatului de la metrou, Ion Rădoi, a declarat, joi, că darea în folosinţă a Magistralei 5 din Drumul Taberei ar putea avea loc în 2020, şi nu la sfârşitul acestui an, aşa cum a anunţat conducerea Metrorex.

https://www.mediafax.ro/social/magistrala-drumul-taberei-liderul-sindicatului-de-la-metrou-nu-crede-ca-va-fi-finalizata-in-2019-18194965

TibiV

Radoi face pe durul de cand nu mai este este senator PSD....
:lol:

Sa ne pupe durul...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)