News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[CT] Cazino Constanta

Started by Harry, November 13, 2014, 02:40:35 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Harry

Au contestat. Chiar deasupra la #57 am scris ca s-a depus contestatie. si la #55 ca Aedificia au castigat licitatia.

Harry


Harry

^^Pe larg: CNSC a admis in parte contestatia, dispunand reanalizarea ofertelor financiare depuse de  Aedificia Carpati si Erbasu, respingand insa cererea Eldiclau privind anularea respingerii ofertei depusa de catre acestia. Astfel CNI va avea de ales dintre ofertele Aedifica si Erbasu, insa trebuie precizat ca Eldiclau au dreptul de a ataca in instanta decizia CNSC.


Harry

In cursul acestei zile echipele Polaris M Holding se ocupa de igienizarea Cazinoului, pentru ca maine la Constanta, in prezenta constructorului, a autoritatilor locale si a vicepremierului Suciu va avea loc semnarea contractului pentru executia lucrarilor de reabilitare. Dupa semnarea contractului timp de 4 luni se va lucra la proiectare, dupa care vor incepe lucrarile efective de restaurare. Asocierea de firme Aedificia Carpati – Remon Proiect – Profesiona Construct si Tehnoinstal a castigat licitatia organizata de CNI.







^^ Au trecut fix 10 ANI de la primele demersuri pentru reabilitare. Incredibil.

kitsune

Înțeleg că s-a contestat iarăși.
Natural stupidity is much more dangerous than artificial intelligence

Harry

Cred ca e vb de ce am spus mai sus cu contestatia partial admisa. Lucrurile merg inainte. Ar fi culmea ca astia sa se pregateasca de semnat actele si dimineata sa se dea totul peste cap...


Harry

Minune de Craciun. Contestatia  Eldiclau a fost respinsa. Decizia e definitiva.

Harry

Oh f**k it....mai e o cotnestatie pe rol care va primi raspuns in 2 luni

Harry

Exista Mos Craciun. s-a retras contestatia se poate semna contractul

Ionut

Nu există Moș Crăciun. Au primit altceva la schimb.

Harry

Nu-mi strica bucuria de Craciun  :lol: De 10 ani tot astept sa vad schele pe cladire

Harry

Gata azi a fost semnat contractul! Valoarea contractului este de 56.627.697,09 lei cu TVA, iar durata de realizare a investiției este de 30 luni. Lucrarile vor fi executate de asocierea de firme Aedificia Carpati – Remon Proiect – Profesiona Construct si Tehnoinstal a castigat licitatia organizata de CNI.

Harry

Astazi Ministrul Stefan vine la Ct pentru preluarea oficiala a ampalsamentului. Inca aprca imi vine greu sa cred ca povestea asta a ajuns la final.

myid

a ajuns, si din informatiile de la CNI (surse), au alocat echipa consistenta pentru monitorizare.
Plus, cel mai mare plus : supervizor lucrari : Arh. Radu Cornescu