News:

.

Main Menu

Cum ajung din A în B?

Started by dr4qul4, August 11, 2014, 01:57:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ciprebbe

#585
DJ151D nu stiu cum se mai prezinta e ingust din ce stiu , iar DJ135 e reabilitat ok. uite aici



Eu recomand 13 - 13A prin Balauseri fiind  mai rapid traseul chiar daca e mai lung.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Hercule

^^DJ135 este intre Livezeni si Sarateni, drumul e bun, putin circulat, cam ingust pe alocuri, dupa Magherani e chiar de verde. DJ151D intre Acatari si Tampa (apoi se uneste cu DJ135) e bun, de albastru.
Deșteaptă-te române!

horatiu.cosma


Dan74

Am si eu o dilema. Un coleg merge in concediu la Byala si nu stiu care traseu e mai ok, avand ca punct de plecare Valea Prahovei. Sa mearga pe la Giurgiu-Ruse sau pe la Calarasi-Silistra avand in vedere ca la podul de la Giurgiu o sa piarda ceva timp?

frunzaverde

#589
^
Nu uita ca pierzi timp si la bac. Calarasi - Ostrov ia vreo 20 de minute, Calarasi - Silistra 35 de minute. Plus pana la jumatate de ora (daca e aglomerat si o ora) asteptat la bacul de Silistra, imbarcat si debarcat.

Harta calitatii drumurilor in BG aici: http://www.roads-bg.eu/. Si II-71 (prin Dobrici) si I-7 apar (cu ocol prin Shumen) ca fiind bune.

Mai are alternativa via Mangalia - Vama Veche, dar depinde cat e de aglomerat pe A2 si DN39.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

slartibartfast

#590
^^

Dacă te referi la acea Byala din regiunea Varna (între Varna și Burgas), atunci recomand drumul pe la Giurgiu (cu tot riscul de a aștepta). Am mai recomandat mai sus cuiva care întreba de zona Balcic-Albena un drum pe la Negru Vodă, și el e o variantă.

LittleWanderer

Salut.

Are idee cineva cum e mai avantajos drumul de la Turda spre Baia Mare:

1. A3 - DN1 - DN1J - DN1F - DN1G - DN1H - DN1C

sau

2. DN1 - DN1N - DN1C

Merci,

Dan74

Pe la Negru Voda e mai lung cu vreo 70 km, deci ramane varianta Giurgiu-Ruse.

cezar-mario2012

 Am postat pe "Drumurile Vecinilor" despre podul de la Varna. Pentru Byala varianta cea mai buna este Ruse- Varna. Eu plec la Albana de Rusalii si o sa folosesc varianta București-Ruse-Shumen-Varna- Galbena. La întoarcere o să vă spun cât se stă la Giurgiu- Ruse. Miercuri 9 iunie 2016 a fost control la sânge în vamă si trecerea a durat trei ore.

adiarc

aveti idee la ce iesire trebuie sa ies,langa Orastie ( venind dinspre Sibiu ),ca sa merg la Arsenal Park,noul aquapark din zona ?

Multumesc.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Danny550394

Pai cobori la Nodul Orastie, traversezi orasul, la iesire faci stanga spre Arsenal park si ai ajuns. Nu are rost sa mergi pana la Simeria.
Sebes-Arsenalpark

north

Quote from: LittleWanderer on June 16, 2016, 05:23:21 PM
Salut.
Are idee cineva cum e mai avantajos drumul de la Turda spre Baia Mare:
1. A3 - DN1 - DN1J - DN1F - DN1G - DN1H - DN1C
sau
2. DN1 - DN1N - DN1C
Merci,

Fără îndoială a doua variantă. Mai scurt cu vreo 30 de km și mai rapid cu vreo 30 de minute.
Comparativ cu prima variantă, acesta (via Dej) este drum "de mers întins" - păcat însă că au redus limitele în localități de la 70 la 50 pe Cluj - Dej :(
Două drumuri paralele nu formează neapărat o autostradă.
Atlanta freeways at night * Vordhosbn * Centură * Autobahn * Happy cycling

Granata06

Si unele localitati din jurul Bistritei au alternativ limita de 50 cu 70. Nu pot intelege asta, mai ales cand drumul permite o viteza maxima de 70. Trebuie sa fi foarte atent pentru ca altfel o patesti, cum am patit-o eu. Trec de o comuna, 70 limita, cealalta 50....zbang...radar mobil. Nu este o continuitate si o logica in amplsarea acestor limite de viteza.

Hercule

Pentru Colibita venind dinspre Bistrita care drum e mai bun? Prin Bistrita Bargaului sau Mureseniii Bargaului? Multumesc anticipat!
Deșteaptă-te române!

mircea

N-ai ce să cauți prin Mureșenii Bârgăului. E drum de pământ de acolo spre Colibița. Prundu Bârgăului -> Bistrița Bârgăului -> Colibița e traseul.