[B] Bucurestiul nou

Started by Ionut, January 30, 2014, 07:31:20 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BIGRED1984

Yay ...cateva mii de oameni in plus in zona Pipera, superb.
Noroc ca sunt multe strazi libere si se circula fluent si e si metroul aproape, neaglomerat.

Ionut

^ Exact la asta ma gandeam si eu. Pacat ca in alte clustere nu se investeste nici pe departe atat de tare ca in Pipera-Floreasca... :(

Harry


RobertN

Salutare!

Şantierul Expo Tower Hotel (bd. Expoziţiei), de care vorbeam zilele trecute este, într-adevăr, într-o fază incipientă:



(s-a curăţat terenul, deocamdată, şi lipseşte panoul de şantier. Se pare că Porr va fi contructor).

RobertN

#229
Şi câteva imagini de pe şantierul Ana Tower, de pe bd. Poligrafiei (au ajuns la nivelul solului, începe conturarea primului nivel - P):













Zi bună tuturor!

RobertN

#230
Salutare,

A-propos de aglomerarea zonei Pipera, un nou şantier este în desfăşurare pe şoseaua Pipera 55-61:






RobertN

#231
Pe bulevardul Expoziţiei, complexul de clădiri de birouri Blue Rose Office Park (cea mai înaltă clădire din complex are 8 etaje, cu ING viitor chiriaş) arată astfel la zi:







Zi bună tuturor!

TibiV

#232
Nu am mai postat (cred) de 1 an si 10 zile despre proiectul IKEA de la Timpuri Noi.
Trei poze de vineri, dar "prin spate", de pe strada Ion Minulescu.
Se vad cladirile "Fazei 2" aproape de finalizare...



"In spatele" cladirilor deja terminate, lucrurile arata foarte civilizat...


Poza de mai sus este aproximativ facuta "in sens contrar" cu aceasta:
Quote from: TibiV on September 06, 2017, 12:22:36 AM
Acelasi obiectiv postat de dr4qul4 in august...
Eu nu am mai postat de mult pe acest subiect (mai exact din mai) pentru ca lucrarile (cel putin la exterior) sunt gata de atunci...
IKEA Timpuri Noi:

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

Daca vi se pare urata in acea randare, atunci ce spuneti de asta:
(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

TibiV

Spunem ca "esti tu carcotas"...  O:-)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dominik

You're in Steelers Country

Harry

E urat cu spume. In randare (cel putin in asta) arata ok. Generic. Dar ok, decent.

TibiV

La ceas de seara, cladirea de pe strada Paris nr. 3
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

RobertN

#238
Skanska Equilibrium, imagini de azi:




RobertN

Tot de astăzi, o imagine (slab calitativă) de pe şantierul viitorului hotel Courtyard by Marriot (au ajuns la etajul 1):