[HD] Propunere pentru realizarea unui drum intre A1 in, Deva si Santuhalm

Started by Vlad94, April 29, 2019, 12:37:06 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

udar

Cum de cresc copacii pe sub pasaje si pe deal la Aciliu nu ....!!!






tom_sawyer

[CN1062725] Elaborare Studiu de fezabilitate pentru obiectivul de investiții "TransRegio Hunedoara – Sântuhalm – A1"

Data publicare: 19.12.2023
Autoritate contractanta: JUDETUL HUNEDOARA

Valoarea totala estimata: 4451050.42 Moneda: RON

Durata in luni: 8

Termen limita pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare:
Data si ora locala: 01.02.2024 15:00

tom_sawyer

1. Ofertant unic : Total Business Land SRL,

2. Ofertant unic : Like Consulting SRL,

3. Ofertant unic : CONSTRUCT C.D.P. S.R.L.,

4. Ofertant unic : TEHNO CONSULTING SOLUTION,

5. Ofertant unic : SERCOTRANS S.R.L.,

6. Asociere : 3TI PROGETTI ITALIA - INGEGNERIA INTEGRATA S.P.A. (Leader), Mem Project Construct S.r.l,

7. Asociere : IRIMAT CONS (Leader), INFRANOVA SOLUTII TEHNICE IN CONSTRUCTII,

http://e-licitatie.ro/pub/procedure/statement/view/100216841

Cetatean

Pariez pe Sercotrans fiind din Deva. Interesant, au un Prof de la catedra de drumuri de la Poli, intre subcontractori.

gruiarew

Întreb și eu prostește, care-i logica? La ce ajută acest drum? Erau discuții ca se reproiectează / reface intersecția de la Șoimuș DN7 - DN76. S-a mai făcut ceva în acea privință?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Cetatean

Pentru toata zona,atat Deva si Simeria,dar mai ales Hunedoara acest nod este bun.
Cei din Hd nu vor mai trece prin Simeria/Deva sa ajunga la autostrada.
As vrea sa amintesc ca la castel ajung peste 300k de oameni anual. Doar cu masina...da stiu,nu vin toti de pe autostrada.

La Santuhalm este ceva centru logistic,fabrica Xella,ceva pe la combinat si inca vreo 2-3 fabrici prin Hunedoara. Tot acest trafic trece prin Deva sau Simeria sa ajunga la autostrada.

Pentru cei din Deva,avand in vedere si pasajul peste CF de la sala sporturilor care poate o sa fie gata anu asta,dupa 6 ani de lucrari chinuitoare,un drum de la  pasaj pana la drumul de legatura cu autostrada,ar crea intr-adevar o legatura rapida.
Asa,doar daca mergi catre Sebes,vei folosi acest nod de la Santuhalm.

La Soimus s-a ales cea mai ieftina si fara batai de cap varianta. Nu prea ai loc sa faci acolo mare lucru la intersectia cu DN7. Fanteziile alora din CJ,nu cred ca se vor realiza niciodata.
In zona ai calea ferata,Muresul,dealuri si putin loc.