News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Drumurile Europei

Started by iuli, August 27, 2013, 07:23:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Liviu M

Ce bine de noi, și alții sunt necivilizați, deci ne simțim bine și nu schimbăm nimic.  :p

marinul

Cateva imagini din Belgia cu infrastructura de transport


tom_sawyer


reed

Asta e inginerie tata, nu grinzi de 40 de metri  :((

pasadia

In aceeasi nota, Bosnia, intre Mostar si capatul A1 croate:


De obicei imi placea sa pun astfel de linkuri sugerand unde vom vedea, in viitor, o lucrare asemanatoare prin Romania. Dar in cazul asta imi e imposibil - nu exista in Romania proiectant care sa viseze asa ceva, nu exista decident care sa aprobe asa ceva si nu cred ca exista nici macar constructor care sa isi doreasca sa construiasca asa ceva.

BIGRED1984

Poate te-a impresionat asfaltul sau curatenia de la deschidere , dar eu zic sa nu fim asa de categorici, cred ca ne putem mandri si noi cu viaductul Aciliu iar pe PiSi ar trebui sa iasa tot ceva impresionant, sa nu uitam de viaductul Porr cu console ..in general viaductele sunt impresionante, ce sa mai zicem de Millau.

stent76

#2136
Podul de care se vorbeste de 100 de ani (intens de vreo 20) si care probabil nu se va construi niciodata. Stramtoarea Messina. Randare. Filmuletul e frumos, totusi.

TibiV

Frumoasa animatie/render.

Parca am vazut recent ceva similar la Braila...  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Morosanu

Pai constructor e WeBuild! Iar podul se vrea fratele mai mare a celui de la Braila. Va fi identic doar ca la o scara ceva mai mare.
Politica distruge tot ce atinge.

Dominik

#2139
A1 in Bosnia si Hertegovina, tronson de la granita cu Croatia in Bijača la Čapljina, aceasta bucata de A cotine si podul Hercegovina, cel mai mare din Bosnia, acest tronso a fost inaugurat pe 14 Sept.

You're in Steelers Country