News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

10 Members and 29 Guests are viewing this topic.

stangabriel

#24780
Absolul Wow. Pe o vreme asa frumoasa, poze incarcate de adevar.

Eu am o problema cu zona de piloti forati inclinati de la cariera. Eu suspectez ca acea intindere uniforma a pamantului vegetal pana in buza fierului beton nu e decat o tehnica de a pune la adapost pentru perioada lunga de timp dealul, pana se apuca iar de lucru. Nu cred ca au/au aprobata solutia inca sau daca sunt dispusi sa o aplice pe banii UMB. va dati seama, nu le-a iesit cu nici un obstacol, ar fi culmea sa traga aici un tunel.

In rest numai de bine, o dupa amiaza placuta.

alecu26

Așa cred și eu. Protecție contra infiltrarilor de apa și îngheț dezgheț.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).


rocklee

ceia ce au facut deasupra plotilor forati.... acum au facut pe toata portiuna suprafata dealului cit tine debleul aurostrazi .. ...din ce am vazut la fata locului ...pe o mare suprafata a debleului sunt multi piloti forat pe mai multe lini in trepte ..

rocklee

#24784
inca cteva imagini de la nodul ilia ...

pasajul pe unde trece dn 7 pe de desupt de autostrada ....cu breteua dintre cele doua giratori...


iesirea din giratoriu a dn-ului spre arad ..





in giratoriu se asfalta ...



se lucra intens la pasaj...imagini din mai multe poziti ...








cat am stat eu acolo sa pregateau sa mai traga un strat  de asfalt ...


aceasta era masina ce dadea cu bitum ...

rocklee

#24785
citeva imagini cu si  din giratoriul dinspre pasajul lui de n7.... :o




intrarea dinspre dnu...




utilajele de pe aliniametul autostrazi ...



numi place aceasta intrare -iesire giratoriu -pasaj ...prea serpuita din scurt ...o puteau face mai lina ca aveau loc ...iar giratia are doar trei intrari esiri ...daca nu ma insel














rocklee

imagini de la vitorul viaduct peste cf deva arad...








rocklee

cam atata de la nodul ilia ...ne mutam la pasajul peste  cf simeria timisoara ...


















rocklee

pasjul autostrazi  este in apropierea podului de cale ferata peste mures ...de asemena si el in reanilitare ..din funduri europene  :D...





inca cateva imagini cu pasajul inpreuna cu terasamentele aferente....

























rocklee

ultimul calup de imagini cu terasamentul din spre podul autostrazi peste mures ...si pasajul de cale ferata ...























cam atat de la ultima ...vizita pe santierle patrie ....bucurativa de tot ce vedeti si sustineti  PUM si API ....cu respect ROCKLEE  :) :thumbsup: :vroomvroom:

AFC

Multumim rocklee ! Sa stai atâtea ore pe șantier si sa nu dormi noaptea ca sa ne fericești pe noi cu poze si vesti, cred ca merita tot respectul, aprecierea si mulțumirile noastre.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

yetiman

Multumiri si de la mine, rocklee.
E bine sa vedem ca mai sunt zone in care se lucreaza.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

alecu26

Dacă mai amână mult montarea grinzilor peste Mureș nu le va fi mai ușor.  În general toamna....și mai ales primăvară. ...cresc foarte mult apele. Lotul 3....cu extrem demult noroc poate fi terminat pana la sfârșitul anului 2016. Păcat ca nu se leagă de nimic. Lotul 4 este aruncat minim în 2017-2018....și tunelurile minim 2018-2019.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

stefanudrea

Cam buna vremea in zona Lugoj in perioada urmatoare. Ne dam cu 130 km/h curand pe acolo? Da Doamne!

horatiu.cosma

Urmeaza o saptamana cu vreme buna si calduroasa, probabil printre ultimele in acest an. Speram ca vor trage tare la stratul de uzura pe al doilea sens pe Timisoara-Lugoj.