News:

Unboxing Coradia Stream în depoul Alstom!
API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 20 Guests are viewing this topic.

coco.serban

Cine este dispus si are toate datele necesare sa compuna o harta in care sa fie trecuta tronsoanele si in ce statiu sunt pe A1?

bogdymol

^ Le are utilizatorul "Sfantul" (sau "SfantulMM") la semnatura. Cauta-l aici sau pe SSC si gasesti harta la zi :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

boer_escu

#2927
Cum seceta pare să fi afectat și activitatea pe forum, iată că vin eu cu niște imagini care sper să mai dezmorțească discuțiile, mai ales referitoare la dilema dacă va fi sau nu va fi tunel în capătul dinspre Sibiu al viaductului de la Aciliu. (îi las pe specialiști să se pronunțe, dar după părerea mea profană, nu va fi tunel)
Iată niște poze de astăzi din locul respectiv, din miezul problemei:

Spre viaduct:

By boer_escu at 2012-08-15


By boer_escu at 2012-08-15


By boer_escu at 2012-08-15

Spre Sibiu:

By boer_escu at 2012-08-15

Bonus, viaductul de la Aciliu așa cum se vede din buza dealului unde va fi tunel sau debleu:


By boer_escu at 2012-08-

Urmează și alte poze de astăzi, inclusiv din zone mai puțin accesate până acum, de pe loturile 3 si 4 ale Oraștie-Sibiu. Să văd când ajung să le postez...

udar


:cheers: :gj:

chiar ca era un pic de seceta si pe aici....................multumim de poze !

nenea_hartia


boer_escu

Sfârșitul lotului 3 al celor de la Impregilo(nodul  Săliște):

By boer_escu at 2012-08-15
Idem:

By boer_escu at 2012-08-15
Prima grindă a viaductului de la Aciliu:

By boer_escu at 2012-08-15
Intersecția cu DJ106G (lângă Apoldu de Jos):

By boer_escu at 2012-08-15
Idem:

By boer_escu at 2012-08-15
Undeva între Apoldu de Jos și Amnaș (practic sunt următorii km de după viaductul de la Aciliu spre Sebeș, porțiunea ce nu e vizibilă din DN):

By boer_escu at 2012-08-15
Idem:

By boer_escu at 2012-08-15
Idem (și aici a fost / este / mai este ceva de lucru!!!):

By boer_escu at 2012-08-15
Idem:

By boer_escu at 2012-08-15

Concluzia mea: Impregilo s-a mișcat foarte bine! :gj:

Iată că am reușit să postez și pozele de pe lotul 3... lotul 4 urmează mâine, sper.

boer_escu

.... si am uitat de o nouă panoramă de la Aciliu...  :)


By boer_escu at 2012-08-15

Ionut

boer_escu, exceptionale cadrele, ca de obicei, multumim! :cheers: La Aciliu pare ca nu va fi tunel, intr-adevar. :(

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

radutm

Nodul de la Giarmata, un mic update de astazi de la pranz:





cont inchis

sebba

stie cineva daca lotul asta va fi dat in functiune si va avea nod si la izvin? sau capatul de la izvin va fi lasat "in aer" pana termina si celalalt lot spre lugoj? sper ca nu....

apropos... acum, in stadiul actual al lucrarilor, se poate merge pe el pana la izvin/dn6? ma scapa de centura timisorii sau inca nu?
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

#2936
@radutm: multumim pentru update! Se pare ca lucreaza, corect? Desi cam anemic... sau nu se vede bine din poze. Nu pare mare lucru de facut, terasamentul parca e cam gata, deci ar veni ceva balast stabilizat si asfalt (sau cum se reabiliteaza un DJ?) si se poate da drumul. Ar putea fi gata in 2-3 saptamani... dupa mintea mea de neprofesionist.

@sebba: intre A1 si DN6 la Izvin este un drum de legatura (A1 cu drumul de legatura are nod OK si drumul de legatura cu DN6 doar un giratoriu, dar ar trebui sa fie suficient). Daca vei cauta in urma vei gasi si o poza cu nodul/drumul de legatura de la Izvin.

N-am inteles in schimb ce ai zis despre centura...

vchira

Quote from: sebba on August 16, 2012, 12:52:45 PM
stie cineva daca lotul asta va fi dat in functiune si va avea nod si la izvin? sau capatul de la izvin va fi lasat "in aer" pana termina si celalalt lot spre lugoj? sper ca nu....

apropos... acum, in stadiul actual al lucrarilor, se poate merge pe el pana la izvin/dn6? ma scapa de centura timisorii sau inca nu?

daca mergi catre Nadlac si vi de catre Lugoj atunci da..te va scapa de centura Timisorii.

sebba

multumesc ptr info

asta vroiam sa stiu, daca pot folosi lotul asta ptr a ajunge direct din capatul actualei autostrazi (giarmata) la izvin, fara sa mai "ies" de pe A1 si sa iau DN6 din centura timisorii

danke
Sailing away! S/Y Haimana

cineva

Pana la urma aici se va vedea utilitatea acestui mic tronson de autostrada.