News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 49 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

#16050
Băieţi am o veste interesantă. Acum am trecut pe lângă viaductul de la Aciliu. La capătul viaductului spre Sebeş, cam la 100m este instalal maşină de deep mixing. Poate Adi ne confirmi tu astăzi. Eu sunt convins de asta, semăna cu o maşină de forat mare. Pe viaduct mişunau camioanele iar excavatoarele erau turate. Adi e rândul tău să ne dai gata, ca de obicei :) ;)

infraAdi_ro

felicitari Alin si Rocklee pentru poze si informatii.
Observ ca sa apucat si Selina serios de treaba pe DN 76 in sectorul spre Soimus.Dupa cate stiu eu Autostrada  trece de la iesire din Soimus spre bejan peste DN SI merge paralel cu DN aprox 1 km pe partea dreapta adica pe muntele din dr DN.....daca va uitati la ultimele poze postate de Alin atunci se poate vedea exact zona si apoi in zona viaductului CFR autostrada trece iar peste DN.In zona asta o sa fie o lucrare  serioasa mai ales ca  muntele este numai stanca.....daca aveti detalii sa discutam despre acest subiect astept cu nerabdare(cine ma invata cum sa postez si poze?)
Romania are un viitor doar daca are prezent!

dorel

Quote from: Ionut on June 15, 2014, 07:31:49 AM
Aici intra in plin in dealul ala? :D

Probabil or sa netezeasca bine de tot dealul incepand de sus. E bun ca si material de terasamente si oricum trebuie 'operat' pentru ca sa aiba loc autostrada.

jalemare

Alin&Rocklee felicitari, sunteti senzationali!!!
Sper ca, dupa atata munca, v-ati intalnit si cu ursul la terasa  :lol:
UMB-ul, daca termina la termen si se vor incadra in buget, practic vor rescrie si standardele de cost...

adiarc

Quote from: alin_simeriaveche on June 15, 2014, 07:39:47 AM
Băieţi am o veste interesantă. Acum am trecut pe lângă viaductul de la Aciliu. La capătul viaductului spre Sebeş, cam la 100m este instalal maşină de deep mixing. Poate Adi ne confirmi tu astăzi. Eu sunt convins de asta, semăna cu o maşină de forat mare. Pe viaduct mişunau camioanele iar excavatoarele erau turate. Adi e rândul tău să ne dai gata, ca de obicei :) ;)
multumesc pt tot , dar mai ales pt vestea excelenta de la Aciliu , si bineainteles pozele extraordinare de ieri
normal ca nu m-am putut abtine si am dat o fuga...intradevar a aparut acel aparat de forat pt coloanele tip deep-mixing
imediat poze :)
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

asadar...let s get ready to rumblllleeeeeeee!!!!  :D

camioanele trec intr-o veselie pe viaduct...si pt prima data , pe lotul Impregilo , pot spune ca se lucreaza , IN DRACI , chiar si astazi , duminica





aici au turnat si rigole de scurgere



si iata-l.....eeesteeeeee , ......o veste excelenta ,ca vor consolida totusi si calea de rulare  :banana: :banana: :banana:











un furnicar continuu



au ajuns cu asfalt si/sau balast stabilizart , pana la acel podet , care inca nu avanseaza



"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

am vrut sa se vada totusi si den utilajului , dar poza nu e f clara

















lucrarile la acest podet inca treneaza





https://lh3.googleusercontent.com/-JT-3NrOSFiI/U51s0YR1rUI/AAAAAAAAAhc/FEFsWir63Io/w737-h553-no/IMG-20140615-00510.jpg[/img]

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc



din pacate n-am mai putut inainta , din cauza acestor sleauri pe drumul tehnologic....nu s-a bagat piatra ci doar se intreapta sistematic de un autogredar...tot din motive de costuri





inapoi









"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

stangabriel

#16058
Dupa ce termina Lotul de langa Sibiu,Poate atunci se vor concentra langa Lugoj.

Multumim de poze,super vesti. Oare ce o fi cu podetele neterminate,sunt 2 parca.

adiarc















bonus...e ultima zi pt a vedea FITS Sibiu..o scena imensa , distractie , buna dispozitie si multa cultura...de care avem mare nevoie in aceste vremuri de promovare intensa a nonvalorilor...chiar a unor nulitati



"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

rocklee

ionut  :) acel deal il vor taia in trepte ....iar materialul il vor folosi la terasament din cate am opservat de la fata locului ....se pare ca il vor sapa pina la o cota destul de joasa ...si de pe o parte si cealalta a dealului vor face doua pante desatul de line.....de acolo nea speriat ... :o mickey mouse....si a trebuit sa fim mai rezervati  ;)

rocklee

multumim adi pentru poze timpul si daruirea ta :) ....sa-ti traiasca cea care te duce si te aduce si sa nu duci ... lipsa de titei  pentru ea  ;)

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

patratel_ro

super pozele, multumim alin, rocklee, adiarc, mai ales panoramele de pe varful dealului
sper sa construiasca cineva un motel aici dupa ce se termina santierul
https://lh3.googleusercontent.com/-RJ122iDP_N0/U5x3RUyJuLI/AAAAAAAAEwk/SA2pMGSstXE/s640/DSCN0882.jpg

rocklee

ionut  :)...toate aceste imagini sunt din partea cealalta a dealului ...si se poate vedea cum se sapa in el pentru al aduce la o cota cit mai jos nu am alte imagini mai explicite ...pentru ca atunci a venit mickey mouse si atrebuit sa plecam ...dar ce pot sa confirm ca pe acel deal erau instalati niste tarusi la anumite inaltim cu ceva cote scrise pe ei ....






in timp ce alin era in virfu dealului :D eu eram la baza dealului :)



alin in actiune :D