News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 51 Guests are viewing this topic.

mariansb

#3660








"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

Quote from: iuli on September 30, 2012, 09:05:01 PM
Multimiri pentru poze.

Cu placere!Sper sa va placa cele de la Aciliu:)Vor veni imediat
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

#3662
viaductul Sacel





















"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

#3663
intre Sacel si Cristian




"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

#3664
viaductul Aciliu

























"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

#3665
partea dinspre est a viaductului,dupa care va urma un debleu adanc



















"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

udar


:excited:
super multumim mult de poze mariansb

nenea_hartia

Quote from: mariansb on September 30, 2012, 09:29:48 PM
intre Sacel si Cristian



Ceva se întâmplă cu dealul ăsta şi cu siguranţă nu e de bine. :(

@mariansb: mulţumesc pentru efort! :cheers:

Sfantu

Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

boer_escu

Revin și eu cu niște imagini de astăzi de pe lotul 4 Oraștie-Sibiu, oarecum în completarea lui @mariansb (multumiri pentru poze!  :cheers:) și în așteptarea zborului lui @eurocopter.

Finalul bucății deja asfaltate din dreptul localității Cristian, către Sibiu (după cum se vede, unul dintre stâlpii care ÎNCĂ nu au fost mutați blocheaza toate lucrările de pe deal):


Același loc, însă vedere către Sebeș:


Capătul dinspre Sebeș al respectivei porțiuni de asfalt (să fie aproape 2 km, după aproximarea mea):


Sus pe hula Săcelului, vedere către Sibiu:


Viaductele gemene către Sibiu vor trebui să fie construite aici, însă, în continuare, nicio mișcare  :( :


Vedere cu zona viitorului tunel (cred că mai trebuie excavat aici) - a se remarca metoda tradițională de protecție antifurt a compresorului...



Singura grindă metalică ce lipsește din viaductele gemene dinspre Sebeș:


Panorama întregului viaduct de la Săcel:


Ca și o concluzie, după ce ultima dată în zonă am fost acum o lună și jumătate, deși se observă că se lucrează, avansurile nu mi se par extraordinare. Cred că este exclus ca până în aprilie anul viitor să fie gata viaductele gemene de la Săcel pe partea dinspre Sibiu.

Și urmează un mic bonus... video  :D







mariansb

nenea,dealul acela e folosit pt umpluturi sau trece pe undeva pe acolo vreun viaduct si daca da, pe unde mai exact?
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

boer_escu

#3671
Din ciclul, 'ce făcea Boc cu Duster-ul și paharul de apă, fac eu cu bicicleta' sau 'ce face eurocopter cu avionul, fac eu cu bicicleta' va prezint primul* film realizat pe autostrada Oraștie-Sibiu:

http://www.youtube.com/v/yp4DTk-yeR0

Vă rog să remarcați viteza pe care o poate atinge un Mountain-bike pe autostradă...  :D

boer_escu

Quote from: mariansb on September 30, 2012, 10:31:00 PM
nenea,dealul acela e folosit pt umpluturi sau trece pe undeva pe acolo vreun viaduct si daca da, pe unde mai exact?

@mariansb, nu sunt eu @nenea_hartia, dar îmi permit să-ți lămuresc întrebarea fiindcă imaginea de mai jos e făcută chiar de pe tronsonul de autostradă și are dealul respectiv în partea dreaptă. Viaductul urmează să fie drept înainte și să facă ușor stânga...



Aici am notat cu X locul aproximativ de unde am făcut poza:


Uploaded with ImageShack.us

mariansb

Multumesc,boer_escu!Cred ca am inteles acum.Practic nu au facut nimic la structura acelui prim viaduct,spre Cristian.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

Ionut

@boer_escu si @mariansb: minunate updateurile, ca de obicei! Chiar nu inteleg ce naiba fac la Sacel de nu se apuca. Sunt probleme cu terenul sau ce?! Sper sa nu fie vorba de bani... :(

PS: boer_escu, poate apari in presa ca "primul roman care a mers pe autostrada Orastie-Sibiu". :lol: