News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 48 Guests are viewing this topic.

mishu77

Apropo de lotul 3 ... pe unde o fi zona din articolul de mai jos ?

http://www.stiridinvest.ro/arhive/20535

Dominik

^
In zona ecoductelor de langa Holdea..... e surpat semnificativ nu gluma  >:(
You're in Steelers Country

Quest

Quote from: mishu77 on July 14, 2017, 02:37:51 PM
Apropo de lotul 3 ... pe unde o fi zona din articolul de mai jos ?

http://www.stiridinvest.ro/arhive/20535

Eu pe cei de la economica.net ii stiam mai seriosi. M-am inselat.
Auzi la ei: "Având în vedere deteriorarea constatată recent, surse din domeniu apreciază că acest lot ar putea să nu mai fie inaugurat în 2017."

Ca parca la Holdea ar fi totul gata, incit in august intreg LD3 s-ar putea inaugura. Ha !
Tare mi-as dori sa patrund in mintile unor jurnalisti, ca sa inteleg daca asemenea gogoritze sint rezultatul neinformarii, al prostiei, sau e un demers manipulatoriu facut in deplina cunostinta de cauza.


NGC20 eu m-am referit la intreaga constatare facuta de Alecu. :)
Common sense will get you far !

dumbravaandrei

Tocmai ce aud pe Europa FM ca un terasament la Holdea a luat-o la vale.
Fara link ca sunt in trafic. Are careva mai multe detalii?!?!?
Din spusele purtatorului de cuvant al CNAIR au trimis o echipa in zona sa evalueze situatia

iachi_da

Da! E serioasa treaba. Au dat imagini cei de la digi. Approape un sfert de rambleu pe o lungime considerabila e pur si simplu surpata. E langa un ecoduct unde nu e turnat asfalt. Adio deschidere anul acesta...

__dir


rocklee

din ce vad eu este terasamentul din fata ecoductului 2 ..... :(

Quest

#35032
Ca sa identificam mai bine zona de surpare:

Surpare Holdea, cu 3 markeri de identificare a locatiei

(imagine postata initial de colegul __dir)


Zona surpare Holdea, cu cei 3 markeri de identificare a locatiei

(imagine din filmul lui Ciprebbe cu LD3 din 03.06.2017 @ 0m38s)
Common sense will get you far !

rocklee

ce compactarea lui truda au facut si acestia   >:(....daca li sa dus terasamentul pe vreme buna ...daca mai si ploua atunci cum mai era .... :o

stangabriel

Nu imi pare ca are legatura cu compactarea. Pur si simplu terenul a alunecat cu totul la multi metri adancime. in dreapta imaginii este vale, doar padurea acopera rapa.

adiarc

Cel putin zid de sprijin,ca sa rezolve treaba...deci va lua ceva timp.....oricum ,dupa cum sublinia si Quest ,cu sau fara surpare,șansele erau spre zero pt deschidere in 2017,din cauza profesionalismului de abordare a situației Holdea
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

panta e serioasa in zona. Uitativa la cat de inalt si de abrubt e debleu din zona ecoductului. Ceva mica alunecare exista si la terenul natural. In stanga punctului rosu.

Posibil sa nu fi alunecat din adancime. Pur si simplu nu au fost facute cum trebuie treptele de infratire. Cu toate ca din aceasta poza a lui Quest pare ca exista acele trepe si tocmai se lucra la ele.
Drumurile noastre POATE;

Stefan Tudor

!!! mie aici ceva mi se pare cusut cu ata alba!!!

de unde vehementa asta dintr-o data la CNAIR? mie imi miroase a comunicat cu premeditare! adica de abia au asteptat!

http://www.cnadnr.ro/ro/comunicare/comunicate-de-presa/interes-general/continu%C4%83-controalele-inopinate-ale-cnair-sa-pe


preluand finalul "incadescent" ce ar fi sa le sesizam noi ca cetateni, celor de la CNAIR neconformitatile lor, ca institutie?

NGC

Quote from: Quest on July 14, 2017, 03:29:10 PM
Eu pe cei de la economica.net ii stiam mai seriosi. M-am inselat.

[...]

Tare mi-as dori sa patrund in mintile unor jurnalisti, ca sa inteleg daca asemenea gogoritze sint rezultatul neinformarii, al prostiei, sau e un demers manipulatoriu facut in deplina cunostinta de cauza.

Ei sunt cei care nu isi semneaza articolele si de care tot pomenesc eu.

__dir

Inca un motiv in plus pentru a face tuneluri.