News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 59 Guests are viewing this topic.

AUT_XY

#21975
Hello !

So, these are not sooo good news :/

Nevertheless when are you expecting, that both Goverments of Hungary and Romania will sign the contracts and from Mako (Hungary) to Arad will be complete opened?

Hmm :( :/

regards

Ionut

^ Please disregard that article, it is useless. The RO & HU Goverments will decide on the date and it will be between July 10-15. We'll see what happens.

AUT_XY

Okay.... hope it will be opened as soon as possible.

In the middle of August i drive to holiday then through Romania. Hope it is then opend.

Lets pray :)



Cozak

Un mic mic update Lugoj Deva lot 2,3,4,  din pacate copilotul nu a reusit din mersul masinii sa faca pozele pe care le-as fi dorit .Se lucra pe toate loturile la terasamente si structuri.Cred ca UMB asfalta in portiunea brete muresana Ilia.
La lotul 2 se lucra la terasament in zona Traian Vuia


Nod Margina


Zona Cosevita, au decoperat si inspre partea dintre DN 76 catre Lugoj dar acolo nu am reusit sa fac poze.Poate maine la intoarcere.

Coborare spre Cosava,









Dupa Cosava



Zona nodului Dobra vedere catre Ilia ( daca reusiti sa va dati seama in departare, catre Mures, se lucra la terasament

Spre Lugoj






mishu77

#21979
Quote from: Cozak on June 13, 2015, 01:33:33 PM
Coborare spre Cosava,



Mersi de poze, zona este catre Ohaba nu Cosava, acolo esti trecut deja si de Cosevita ... adica prin zona asta https://www.google.ro/maps/@45.883942,22.439455,3a,75y,80.91h,63.7t/data=!3m6!1e1!3m4!1s4oKF6YqfNn4Aa5LkyFjIig!2e0!7i13312!8i6656

Cozak

Si lotul 4 in zona intersectiei cu DJ706 spre Tebea un drum proaspat facut extraordinar de frumos si pitoresc, prin padure, temperatura era de 21 grd.Va recomand cu placere sa ocoliti zona Bejan Brad ca e plin de semafoare + podul Mintia blocat de traficul deviat.



Spre Ilia



Spre Deva





Pozele au fost facute Vineri, la ora 18.
Mai incerc si maine o tura.Pana atunci uikend fain sa aveti!

Cozak

#21981
Quote from: mishu77 on June 13, 2015, 01:37:34 PM
Quote from: Cozak on June 13, 2015, 01:33:33 PM
Coborare spre Cosava,


Mersi de poze, zona este catre Ohaba nu Cosava, acolo esti trecut deja si de Cosevita ... adica prin zona asta https://www.google.ro/maps/@45.883942,22.439455,3a,75y,80.91h,63.7t/data=!3m6!1e1!3m4!1s4oKF6YqfNn4Aa5LkyFjIig!2e0!7i13312!8i6656

Asa e imi cer scuze, nu am mai verificat localitatile.Ma grabesc sa ma ma ud....cu o bere in curte.

stangabriel


SB76UFO

@Cozak Multumim de poze
Daca pozezi cu un aparat foto, incearca sa faci pozele din mers, in modul Sport/Action
"Prostia este eternă și invincibilă"

rocklee

am fost azi ...pe lotul umb se lucra la maxim..cu motoarele din plin ...VESTE ESTE CA SAU PUCAT DE LUCRU LA VIADUCTUL DE LA NODUL SOUMUS ... :)
AM SI POZE UN PIC MAI TIRZIU ....au inceput lucrul cred ca ..si la viaductul de la baraj ..

horatiu.cosma

Am facut si eu azi de la Sibiu la Sebes. Pe centura Sibiu, prima banda e plina de denivelari de la plombele puse prost, denivelari la podete, la un moment dat am crezut ca am spart o roata, cred ca disparusera rosturile de dilatatie. Pe lot 3 e jale, pare o denivelare continua pana dupa dealurile cu probleme, se lucra destul de sustinut la dealuri, inierbare, escavatii, dar nu foraje. Indicatoarele pe sensul Sibiu-Sebes sunt proaste, apare transalpina la o iesire mult inainte de sebes, apare sebes inainte de iesirea de la sebes etc. Am vazut la un moment dat pe dreapta la 10 m de calea de rulare un podet facut dejaba, probabil sa schimbat traseul dupa ce lau facut, cine stie...

rocklee


Zinconiu

Multumim pentru noul tau efort , Rocklee . Ce faci tu este impresionant .
Aduci un pic mai mult decat litania de lamentatii a predecesorului tau care rula pe sectoare deschise circulatiei .
Si care , in afara de comentarii un pic fotbalistice , nu aduce mult oricum .


rocklee

in aceast imagin e se vede locul unde va fi urmatorul pilon al viaductului ....


mai am citeva imagini cu locul une vor fi vitori piloni ai viaductului dincolo de dn76 ....