News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 58 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Pe lotul UMB am vazut asemenea podete in jurul carora s-a betonat. Nu cedeaza daca sunt lasate asa, de la greutatea care o sa apese pe ele  :o?

rocklee

am ajuns la capat la cosevita ....de aici incepe o noua aventuea ...linga acest panou am stat de vorba cu muncitor de pe un buldozer care se pregatea sa faca decopertari si mi-a sus ca ...dn -ul il vor trece pe desupra autostrazi prin viaduct nu prin tunel .... ???



defrisare si pregatirea pentru decoprertare...




delimitarea ternului....in zona dnului..



rocklee

#21828
se lucra la decopertari in zon a dnului





rocklee

alte decopertari inzona spatilor de servici ..ohaba









rocklee


rocklee



in departare se vede un debleu

rocklee

se lucra la foc continu... :)





celalalt calup de poze le pun peste vrio ora .....imagini de la podul peste mures si cu terasmentele .....merge netul foarte incet .... >:(

bucuratiiva de imgini.. 8)

stangabriel

Super tare, ai alergat nu gluma.

Interesanta consolidarea cu pereti de pe lotul UMB. Scump,dar cred ca nu mai ai probleme dupa.
Parcarea de la Ohaba va avea un peisaj superb.

Asteptam sa vedem Muresul.

horatiu.cosma

Din ce vedem anul asta pe lotul 3, se lucreaza pe toata lungimea lotului, decopertarea e facuta pe mare parte din el, la noduri se lucreaza, la structuri la fel, poate ar trebui sa intre cineva in discutie cu reprezentantii firmei de pe teren, poate vor sa ne faca o surpriza si sa finalizeze la termen.

Zinconiu

Felicitari Rocklee .
Eu incerc intotdeauna in fotografiile - filmele voastre sa numar muncitorii si masinile - nicaieri pe cele 3 loturi n-am putut Numara mai mult de cateva zeci de tehnicieni ( in general grupuri de zece persoane )  - mi se pare insuficient pentru sectoare grele unde totul trebuie facut , de 20 de kilometri fiecare . Tin minte , cand se accelera pentru terminare ca erau cinci sute de muncitori pe Cernavoda Medgidia ...

rocklee

acum se lucra relaxat ca termenul e mai 2017...vedem la sfirsit cum sa va lucra ....ori accelereaza ori o dau in insolventa ....umbul lucra la relanti de tot ...si au inceput ce acceleratia la podea .... :D

horatiu.cosma


rocklee