News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 27 Guests are viewing this topic.

mishu77

Si eu merg la Deva si la Sibiu cel putin o data pe luna si daca o sa se aglomereze DN68A exagerat o sa fac 30 de km in plus pe la Caransebes - Hateg dar e mai linistit. Si mai bun drumu.

MNU

Iar pentru cei care fac Timisoara-Lugoj, pentru a evita aglomeratia de pe DN6, le recomand DJ592 (prin Buzias).

florin74

Impregilo continua lucru la consolidare. 5 instalatii de forat in zona cu alunecari dinspre Sebes. La 2 podete in sensul spre Sebes (in zona apropiata de nodul Cunta) s-au accentuat trambulinele, au aparut marcaje pe asfalt in vederea delimitarii zonelor care vor fi reparate. Pe lotul STRACO in unele zone s-a sters marcajul intrerupt care delimiteaza cele 2 benzi de circulatie


radutm

#20989
^^
Merita puse si aici pozele de pe Arad-Nadlac:






cont inchis

iuli

Acea subtraversare pentru TIR-uri asa cum e numita va face legatura intre cele doua spatii de servicii?

Sincer mi se pare ca mica inaltimea pentru a trece un TIR pe acolo  :o
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

danutzu_1069

Planuri actualizate pentru PCTF Nadlac avem?

gdaniel

Si inca un articol de la acelasi autor ca si cel pus cu 4 posturi de mai sus: http://www.puterea.ro/economie/autostrazile-romaniei-3-lot-al-a1-finalizat-posibil-in-2-etape-110473.html
Are cateva poze de aproximativ 2-3 saptamani in urma.

MNU

^^
Quote...şi că este posibil ca în vara lui 2016 să avem autostradă de la Nădlac la Constanţa cu excepţia celei de pe  Valea Oltului-Piteşti-Sibiu, iar începerea lucrărilor pe acest lot ar putea începe anul viitor.

Din nou se omite ocolirea Bucurestiului ca "missing link" intre Nadlac si Constanta.

teocharis

Quote from: MNU on April 03, 2015, 10:45:17 AM

Din nou se omite ocolirea Bucurestiului ca "missing link" intre Nadlac si Constanta.

Buc poate fi ocolit pe centura 2x2 din Nord.

horatiu.cosma

E o diferenta imensa intre o autostrada si un 2X2 cu sensuri giratorii, intersectii la nivel, treceri de pietoni, iesiri direct din curti...

dr4qul4

Daca nu ai trecut niciodata pe DNCB nord, atunci nu ai de unde sa stii ca este cea mai infecta centura modernizata din tara.

Pierzi zeci de minute la intersectiile cu DN1A si DN1. Trebuie minim DX urgent.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

Quote from: teocharis on April 03, 2015, 11:41:04 AM
Buc poate fi ocolit pe centura 2x2 din Nord.

Mai putin de jumatate din Centura din nord este 2x2... 
De la A1 la DN7 este 1x1 (desi se lucreaza la largire), iar de la DN2 la A2 s-a inceput largirea la 2x2, dar lucrarile au fost oprite...
Asa ca poate fi ocolit, dar poate dura ore...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

MNU

Quote from: teocharis on April 03, 2015, 11:41:04 AM

Buc poate fi ocolit pe centura 2x2 din Nord.

Atunci sa nu mai spuna ca "in 2016 vum avea autostrada pe toata distanta mai putin Sibiu-Pitesti".

Ionut

Va rog nu mai bagati in seama detaliile discutate de o mie de ori, mai ales din presa!!!