Autostrada A6 București-Lugoj

Started by Ionut, July 19, 2013, 09:15:14 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

istvan78

Pai?  ??? Se modifica solutia tehnica fata de ce a fost in priectul initial? Eu ma gandeam ca doar repara taluzurile, eventual niste piatra, etc...

stangabriel

Posibil e nevoie de exproprieri care trebuie aprobate, pe langa intregul proiect, lucrarea fiind receptionata.

rocklee

se lucra la consolidari asa cred  :o


Danny550394


user201

Și astăzi se continuau lucrările de reparații:




O zonă deja reparată:


Dar mai și era de lucru:

Cuneo

Pe A6, direcţia de mers Balinţ - Lugoj, la km 6 se circulă pe o singură bandă, viteza e limitată la 80km/h, banda unu fiind folosită pentru lucrările cauzate de alunecările de teren.

mariansb

Am si eu niste poze de vineri, 31 iulie, cu lucrarile de consolidare de pe A6, de pe ambele sensuri







"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

alecu26

s-ar putea ca alunecarile sa fie mult mai extinse decat se vede in poze. Poate da cineva o fuga pe acolo...dar trebuie sa mearga cumva pe drumurile comunale sau agricole pana langa autostrada.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

stangabriel

Totusi a rezistat un an. Inca nu cred ca ne-am lamurit daca s-a facut in graba sau de aici s-a folosit pamantul pentru restul de autostrada.


adiarc

continuua reparatiile la zona cu probleme ,de pe A6







este , practic , cam aceasi solutie de pe A1 , accea de a reduce panta la 1-5







si conexiunea A6-A1





"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ddfab

lucreaza cu efective destul de mari la remedierea alunecarilor, cum au mai zis si colegii...













Ionut

Se lucreaza sustinut pe A6 la alunecari (tot de la o sursa). Ieri pe seara.










alecu26

deci nu a fost chiar asa mica si simpla alunecarea cum parea la inceput. se lucreaza deja sustinut de vreo luna.

Cat sa fi fost paguba: 100-200 mii euro? Probabil TS o va recupera prin asigurare. A lui...sau a proiectantului.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

AFC

Multumiri pentru update ! La putin timp dupa inaugurare, semnalam intr-un post ca suprafata de rulare pe A6 este valurita si imi aduc aminte ca ulterior s-a sesizat si CNADNR. Cum este acum, s-a rezolvat problema planeitatii ?
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell