News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Dominik

Breteau care vine dinspre Deva deja e suprabetonata, ar mai trebui izolata si dupa asternut asfalt, daca s-ar mobiliza acolo nu ar dura mai mult de o saptamana, e pacat sa ramana asa cateva luni, cand mai e asa putin de lucru...
You're in Steelers Country

rocklee

intrarea pe autostrada A 10 de pe breteaua Lancram....ma furat startul .... :)

Trifuhoria ....cine era acolo sus ....la minutul 2.20.. :D

https://www.youtube.com/watch?v=tmYqBBb4lqo&ab_channel=RufiusStefani

horatiu.cosma

O săptămână  :lol:? Cred că glumești. Vezi cât a durat în plin heirup breteaua aflată acum în circulație peste A1. Trebuie grinda parapet, apoi hidroizolație, asfalt, marcaje, parapete, indicatoare etc. Minim 2-3 săptămâni în care să și poată lucra, care nu prea mai există anul acesta.

ciprebbe

Vine iarna :) si asa cred ca ce s-a asfaltat in saptamana asta (uzura) vor scoate afara in primavara.
Pasajul DN de la Alba Nord e prioritar, invartirea prin giratiile de la Sebes mai poate astepta cateva luni.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

florinalba

#23164
Quote from: elphax on December 03, 2020, 09:16:42 PM
Scuze dacă este filmare dar nu am găsit în sutele de mesaje noi. Sunt curios cum arata traficul la capătul de la Nord.
AlinC poate apuci sa filmezi pe lumina, mulțumesc anticipat!
Acolo, dupa cum se vede si in filmari, prioritate are iesirea de pe autostrada. Sensul Alba iulia - Teius, pe DN1, are semn cedeaza trecerea. Deci, in special in orele de naveta, acolo vor fi ceva probleme.

voicul

Dop-uri erau si inainte, deci pana nu se termina totul (sau foarte mult), dop-urile practic doar s-au mutat.

Pasul urmator este pe DN1. Saptamana viitare am vazut ca sunt 5 grade ziua, deci sanse bune pentru asfaltari ok, dar nu e asa simplu.
Giratoriu de pe DN1 spre Turda mi se pare cam ramas in urma.
Vedem in urmatoarele filmari.  :D

adrian sibiu

Daca cei de la Pizzaroti ar mentine acelasi ritm sustinut avut in ultima luna si vremea i-ar ajuta,nu este exclus sa se finalizeze lucrarile de la pasajul Dn de la Alba Nord .

dorum

Mi-e greu sa cred ca se mai mentine ritmul... iarna, sarbatori, an nou, iarasi iarna. Io mzic ce in primavara spre vara se incheie telenovela!

SILVIUFG

Eu nu inteleg totusi de ce nu s-a lucrat la giratoriul spre Turda in ultimele zile. Ma rog... s-a lucrat dar in vechiul stil Pizzaroti.

bogdymol

In primul rand vreau sa multumesc lui AlinC cat si celorlalti care ne-au tinut la curent cu evolutia lucrarilor pe bucata asta de autostrada :cheers:

Dar am si o alta urare:

Persoanelor care concep si cele care aproba semnalizarea de genul de mai jos, le doresc doar ca toata viata lor sa fie obligati sa circule exclusiv respectand 100% orice semnalizare rutiera pe care o intalnesc. Daca e pusa o limitare la 30 km/h pe camp, sa trebuiasca sa mearga cu 30 urmatorii 10 km pana dau de prima intersectie sau ce o fi (ca bineteles ca uita sa puna si ridcarea restrictiei). Iar daca circula pe A10, si au drum la Bucuresti, le doresc sa iasa obligatoriu aici:



Stiu ca s-a mai dezbatut subiectul asta de 100 de ori, dar cum sa pui iesire spre Bucuresti aici? Dupa logica asta, pe toata autostrada A1 ar trebui sa fie fiecare iesire spre Bucuresti si Nadlac, iar pe toata A3 spre Bucuresti si Bors.

:bash: :bash: :bash:
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

S-a lucrat inca destul de bine, are spre 2m cota peste DN si deja e conturat. Prioritar a fost sa termine giratia Alba Sud.
Eu spun ca pana la Craciun termina parapetele, fonoabsorbantele, plasa si supratraversarea.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

vancouver

@bogdymol, asa si este. Sunt nenumarate iesiri de pe A1 (catre DN7) si pe iesire este dat Bucuresti. :bash:
Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.

ciprebbe

Bucuresti, acest Ausfahrt al Romaniei :))))
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


dragos76

Păi nu degeaba "de la Râm ne tragem".... acuma la noi "toate drumurile duc la București", nu?