News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iulius


bogdymol

Se pare ca luam toate tarile din Europa la rand. Nu-i nici Franta.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

florin74


bogdymol

E adevarat ca pare destul de negru muntele ala, dar nu-i acolo facuta poza.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

panda80

Pare zona mediteraneana in poza, multa verdeata, insa nu-mi pot da seama unde ar putea fi. Altitudinea nu pare a fi foarte ridicata. Prima mea idee era tot Muntenegru dar vad ca nu e...Slovenia cumva?

bogdymol

Pare zona mediteraneana, dar nu e. Nu-i Slovenia.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

cricric

Romania A1, undeva intre Curtea de Arges si Boita

panda80

Austria aproape sigur, insa nu pot localiza exact...

panda80

L215 la sud de Kaprun?

bogdymol

E Austria, dar nu acolo.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

panda80

: ) Am fost pe acolo cu bicicleta doar, netrecand cu masina nu am remarcat tunelul...Insa localitatea este cu adevarat superba. Citind din alte surse pe unde e poza eu ma retrag din joc la runda asta.

bogdymol

Nimeni, nimic? Mai pun o poza pe post de indiciu. Poza nr. 2 e facuta pe acelasi drum, la o distanta de cativa km de prima poza, dar pe celalalt sens de mers.


^ Observati ca nu exista nici un stalp care sa sustina constructia pe partea dreapta a drumului. Toata e ancorata in partea stanga.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

davyl

O adevarata provocare tehnica pentru inginerii care au proiectat asa ceva... Superba fotografia! Din pacate mie nu-mi spune nimic, inca n-am fost pe acolo. :) Dar odata ce se va ghici, trec locul pe lista! :)

alecu26

au avut chiar cohones sa proiecteze asa.

Nu neaparat consola e greu de proiectat, dar cum se previne tendinta de rastunare? cum au calculat cu suficienta siguranta incastrarea/legatura cu masivul muntos din dreapta? Nu prea prea cred ca, centrul de greutate in orice situatie se afla pe "piciorul" din stanga.

Felicitari ca s-au abtinut sa nu puna un "picior"si in partea dreapta.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).