News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

stangabriel


catalinf

Mda, bucuros sa observ ca poza a intrat , imi cer scuze ca nu am citit cu atentie micul regulament postat in prima postare, practic, am pus o poza cu o bucata de drum, poate fi....oriunde in lumea asta... :)
ma refer ca indiciile sunt cam putine, ce-i drept, necunoscandu-va (pana azi) nu prea m-am apucat de fotografiat pe unde am calatorit (soselele ma refer) , cred ca o voi face mai des de acum,

aceasta poza este undeva in zona Black Forest din Germania, pe soseaua  Tittisee-Neudstadt spre Todntau , daca retin bine ce si cum.

panda80

O poza care arata ca suntem si patrioti:


catalinf

Desi nu pot aprecia ideea de patriotism din aceasta poza, decat poate ca este facuta in Romania,
as zice undeva in Oltenia?

panda80

Quote from: catalinf on June 03, 2013, 09:27:19 PM
Desi nu pot aprecia ideea de patriotism din aceasta poza, decat poate ca este facuta in Romania,
as zice undeva in Oltenia?

Patriotismul rezida din faptul ca nu am mai postat o poza din strainatate, ci una din tara, asa cum au cerut unii useri, care au criticat postarea de poze din strainatate pe motiv de nepatriotism. Poza nu este din Oltenia, si e de pe un drum european.

panda80

Mai dau un indiciu, si anume ca orasul din fata este un oras de marime medie ce nu este resedinta de judet.

bogdymol

DN14(A) inainte de Medias?
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

panda80

Quote from: bogdymol on June 04, 2013, 01:20:05 PM
DN14(A) inainte de Medias?

Nu, poza e de pe un drum european, in alta zona a tarii.

Archi

undeva pe langa Barlad??

panda80

Quote from: Archi on June 04, 2013, 01:39:21 PM
undeva pe langa Barlad??

Nu, nu e Barlad, dar provincia istorica ai ghicit-o.

catalinf


panda80

Quote from: catalinf on June 04, 2013, 11:31:40 PM
Pascani?

Nici Pascani. Poza e pe un drum european, prin Pascani trece doar un simplu drum national (28A).

dr4qul4

Braila-galati pe european nu pe dig? Mai aproape de braila
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

panda80

Quote from: dr4qul4 on June 05, 2013, 12:22:14 AM
Braila-galati pe european nu pe dig? Mai aproape de braila

Nu, nu e nici acea zona (apropo multi braileni percep ca o jignire daca le spui ca sunt din Moldova, granita e pe Siret  :D ). Dupa cum se vede si din imagini este o zona deluroasa, la noi la Braila nu sta nimic in calea crivatului.

Danny550394

#554
E574 Intrare in Onesti dinspre Bacau. Google Street
O:-)