News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

panda80

Quote from: bogdymol on June 03, 2013, 08:43:26 AM

@sebba: Cu toate ca as prefera si eu sa vedem mai multe imagini din Romania in acest thread, consider ca nu are nimic daca cateodata mai pui si cate o poza de afara. Cum ar fi asta de exemplu, care e facuta chiar ieri. Nu in fiecare zi vezi o autostrada inundata in halul asta.

Cat despre "detalii", e foarte simplu de ghicit: cauti "germany autobahn flooding" pe google images si rezultatul e pe prima pagina. Deci nu-i chiar asa de complicata. Cred ca era mult mai greu de ghicit o poza cu drumul acesta, care putea fi oriunde.

Pacat ca nu exista buton de like si aici, sunt perfect de acord cu tine. Poze de prin alte tari nu fac decat sa ne largeasca un pic orizontul, sa ne forteze un pic sa gandim. Eu de exemplu am ghicit si poze din strainatate de pe drumuri pe unde nu am fost, trebuie doar sa gandesti un pic si sa fii atent la niste detalii. Cam toate pozele din strainatate nu au fost aiurea si au continut detalii de pe urma carora puteai ghici.

Revenind la poza, e de pe A8, intre Munchen si Salzburg?

bogdymol

Quote from: panda80 on June 03, 2013, 10:45:16 AM
Revenind la poza, e de pe A8, intre Munchen si Salzburg?

Da, e pe autostrada A8 intre Munchen si Salzburg, mai exact aici.

Urmatoarea :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

panda80

O poza nu foarte grea:


iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Lvs_tm

Cu siguranta este vorba de Serbia, judecand dupa masina rosie din fata, marca Yugo. :)

bogdymol

Eu zic ca iuli a ghicit. Si eu merg tot pe varianta autostrazii urbane din Belgrad, mai exact in zona Novi-Beograd.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Exact, chiar langa mall-ul din Usce. Stiu mult prea bine zona :P
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

panda80


catalinf

Dar cum poti pune fotografiile aici?

Ionut


bogdymol

Quote from: iuli on June 03, 2013, 01:02:14 PM
Exact, chiar langa mall-ul din Usce. Stiu mult prea bine zona :P

Eu o data am fost pe acolo, dar nu o sa uit zona. E unica.

Next photo please :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Nu aşteptaţi după mine...  8)
Next please!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

catalinf

#537
Hai sa incerc si eu, ma chinui de ceva ore...sper sa se vada ceva,


iuli

Concluzie: nu e la noi!  :lol:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

hentz

^^^
Asa ziceam si eu!
Am fost tentat sa zic ca este Predeal -Timisul de Sus dar dupa modelul de glisiera (l-am vazut si la noi pe unele judetene),si mai ales plasele alea,nu mai pare.
In concluzie ,habar nu am! :)