News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

Ionut

A2 este. :) Uite ca am fost rau mai pun o poza.



Interesant e ca desi stiti drumul tot v-ati mai gandit un pic. :lol: Daca nu am sti ca e A2, am putea crede ca e orice alta tara din EU.

stangabriel

DA,arata superb aici e podul peste canal.

stangabriel



Asta e pentru Ionut  O:-)

Ionut

Uh, super greu. :) Pilele alea ma duc cu gandul la Japonia, nu stiu de ce. Nu cred ca e Japonia insa... chiar nu stiu. Poate are altcineva idei.

stangabriel

#514
Stiam ca e greu ,dar ai nimerit tara. e undeva la un nod rutier Centura Osaka,daca nu gresesc. Am fost 2 saptamani acolo,unii pozau peisaje si pomi, eu faceam poze la autostrazi....e  peste germania...asa ca etalon. Curat ,fara gropi,fara masini zgariate,fara accidente,nu am auzit un claxon,nu am vazut o forja in orase,desii GTR-uri erau dese ca loganurile la noi,plus norma de poluare fonica mai drastica,nu se auzeau deloc motoarele masinilor,pe langa faptul ca erau multe hibride sau electrice.

Incredibil prin Tokio,am trecut pe o centura,nivel 3 parca,imi era frica sa ma uit in jos,sa nu mai vorbesc de podurile dintre Insule de aprox 20 Km cu viaducte cu tot.

st3reo

Daca imi permiteti, scot si eu o poza la bataie.


bogdymol

Imi pare a fi o tara ex-Iugoslava. Croatia?
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

st3reo

Esti pe aproape. Da ex-Iugoslavia.

cricric


st3reo

Asa este, dar sa vedem daca puteti indica si zona / autostrada :)

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dr4qul4

Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

st3reo

lol, asta e starea normala a acestui drum?  :lol:

sebba

lol

mai avem putin si punem o poza cu un compactor si sa ghicim pe ce autobahn sau motorway a lucrat, de la ce km si in ce data
eventual si cum il chema pe "compactorist"

serios, voi prin tara noastra nu circulati? ceva ceva ramasite de mandrie nationala?
imi aduceti aminte de nemtii dresati care iti raspund cu un "Hallo" latrat in timp ce ii saluti cu "Hello" :(
Sailing away! S/Y Haimana

bogdymol

@dr4qul4: nu, dar e aproximativ prin zona aceea

@st3reo: Acum vreo 2-3 ani cand am fost eu pe acolo se circula cu masina. Incepand de ieri am auzit ca a devenit autostrada pentru bărcuțe :D

@sebba: Cu toate ca as prefera si eu sa vedem mai multe imagini din Romania in acest thread, consider ca nu are nimic daca cateodata mai pui si cate o poza de afara. Cum ar fi asta de exemplu, care e facuta chiar ieri. Nu in fiecare zi vezi o autostrada inundata in halul asta.

Cat despre "detalii", e foarte simplu de ghicit: cauti "germany autobahn flooding" pe google images si rezultatul e pe prima pagina. Deci nu-i chiar asa de complicata. Cred ca era mult mai greu de ghicit o poza cu drumul acesta, care putea fi oriunde.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele