News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dragos76

între cățărători sunt denumite așa :). chiar nu știu exact care e denumirea oficială.

Hercule

Amandoua denumirile sunt corecte, dar oficial sunt Cheile Valisoarei. Superba zona! Cine pune mai departe?
Deșteaptă-te române!

Ionut

Cine ghiceste pune urmatoarea poza. :captain:

Dan74

Daca am dat un raspuns mai detaliat, pun eu urmatoarea poza dintr-un loc care-mi este drag:



Hercule

Cheile Ordancusei, putin mai sus de pestera Poarta lui Ionele. :p
Deșteaptă-te române!

Dan74


zorro

Am facut o poza de pe 'Goagal Maps' dintr-o tara straina greu de ghicit, cam imposibil,



Maine o sa va dau locatia exacta, o sa aveti o surpriza.
Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

north

Mie-mi pare a fi de prin zona Kampala, Uganda...
Două drumuri paralele nu formează neapărat o autostradă.
Atlanta freeways at night * Vordhosbn * Centură * Autobahn * Happy cycling

north

#1328
Oh man, am găsit-o. 20 de minute de căutare :)

harta
Două drumuri paralele nu formează neapărat o autostradă.
Atlanta freeways at night * Vordhosbn * Centură * Autobahn * Happy cycling

zorro

@north. Felicitari frate! Jos palaria, m-ai lasat PAF. Esti tare
Nu stiu cum ti-ai dat seama exact si locatia,
Voiam sa arat aceasta poza, deoarece pina si astia ne-au luat-o inainte cu infrastructura.

Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Hercule

Sarind peste interludiul cu Zorro, continui firul imaginilor. Urmatoarea poza tot in tonul inceput de Dan74: un DJ asfaltat partial aflat intr-o zona de o frumusete desavarsita:


Deșteaptă-te române!

pasadia

N-ai idee cat de cunoscut imi pare locul. Sa fie in Bucegi, pe valea Ialomitei, DJ714, Cheile Coteanului sau ale Tatarului?

TibiV

Adrian, special ai ales rezolutia asta...
Ca sa nu vedem "cheia" (sau Cheia ?!)...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Hercule

@pasadia: intr-adevar poza e in Bucegi, facuta de pe DJ714. Podul e peste Ialomita iar locatia e in Cheile Tatarului. :)

@adrian.rosca: Ceahlau - Ocolasul Mic, se vede bine si din prima poza. Dupa unghi as zice ca e drumul ce intra in munte din localitatea Neagra spre Poiana Maicilor.
Deșteaptă-te române!