News:

Video 18.06 Autostrada A0 A1-DN6.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

GDPR

#1350
Pe vremea cand am facut pozele n-aveam masina, se vede ca sunt diapozitive scanate, ehe, alte vremuri. Si esti sigur ca numele site-ului nu e "anti-turism in maramures"?  :lol: Mai stiu eu pe cineva care nu mai pune piciorul pe munte de frica ursilor. Ii simte peste tot.  :D

comisarul

2. Zona Paraul Rece - posibil DC 15A spre trei brazi

6. cheile bicazului  DN 12C

GDPR

Nu si Nu :) Noch einmal bitte!

comisarul

8. Magura, jud Brasov, DC

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

GDPR


dr4qul4

Atunci e Valea Cernei, DN66A
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

GDPR

Te-ai indepartat prea mult. Ti-am zis ca erai pe aproape, geografic vorbind.

dr4qul4

#1358
Cheile Galbenului nu sunt. Cel putin mie nu mi se par a fi. As inclina spre Buila Vanturarita, insa pe acolo nu am fost niciodata. Si acolo avem chei si pe Bistrita si pe Costesti.

iar numarul 4 as zice Borsec/Bilbor.

Frumoase pozele tale, dar si greu de ghicit. Macar de "Creasta Cocosului" am mai auzit prin liceu. Cei care au fost prin zona 1 singura data aveau sanse sa o recunoasca. Dar la restul pozelor, este foarte greu. Multe sunt facute din unghiuri pe care le poti rata chiar daca ai fost in drumetie pe acolo.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

GDPR

Nr. 4 e din Harghita, dar nu de pe la Borsec sau Bilbor. Iar pentru cheile de la nr. 6 ai de ales dintre cele 4 chei din Buila: Bistritei, Costesti, Cheia si Folea. Pick one!  :)

florin74


GDPR

Nu-i Izvorul Muresului.  :)

florin74

Ma risc cu Bucin (dinspre Borzont) sau Tusnad (posibil Stanca Soimilor). Desi am facut cu masina judetul harghita dintr-un colt in altul timp 10 ani, se pare ca nu am facut-o cum trebuie, (sau pe unde trebuie).  :lol:

dr4qul4

#1363
Raul pare mare. Asa ca am cautat putin pe net. Desi Folea arata cam la fel, acolo avem doar un izvor.
Asa ca mergem pe varianta Cheile Bistritei.

Si am gasit pe net urmatoarea fotografie:


Sursa

7. Cheile Crivadiei


si le-as putea pune pe toate. Dar acum ma uit pe Panoramio sa vad unde imi duc oamenii in teambuilding :))

PS. Sunt destule fotografii cu peisaje incredibile incat se poate face un ghid montan de promovare a Romaniei. Incredibil. Nici nu vreau sa ma gandesc cat de greu a fost aparatul foto (daca erau facute cu telefonul erau poze, nu fotografii)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

GDPR