[SV] Centura Radauti

Started by Balto, March 24, 2018, 02:35:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ovideatza


ovideatza


ovideatza

Intre DN2H (Milisauti) si DN17A (Marginea), au progres mai ridicat.

E decopertat aproape integral si cara probabil primul strat si il compacteaza. Am putut parcurge segmentul aproape integral, doar la 200-300m de DN17A turnau strat suplimentar si au recomandat sa nu incerc cu masina mica sa trec, ca inca nu e bine compactat.

Celalalt segment pare integral decopertat, dar nu l-am parcurs integral, am fost doar la capete mai mult.

La structuri inca nu s-au apucat de podete peste canale, doar la podurile mari lucreaza din cate am vazut.

Cel mai complicat pod ar fi probabil cel peste CF spre Dornesti si peste DN17A simultan, dar nu am vazut miscare in zona.

milo1981

Captura LandViewer - 13.10.2018



Powered by API/PUM imgur uploader
autoMinder - aplicație de management a parcului auto

ovideatza

Apropo, Zublin "lucra" pe santier cu un "utilaj" atipic = elicopter :) Era parcat langa containerele lor.
O fi fost vreo echipa de interventie la utilaje?

Balto

In această seară era o echipă de lucrători ai UMB la iesirea din Rădăuți spre Dornești. Să vedem dacă se apucă și de acel lot, deși acolo e problema cu relocarea LEA care încă nu a început.
Suceava racord SEN 400/220/110 kV / Productie: Eolian (0,6MW), Biomasa (30,1MW), Fotovoltaic (0,64MW), Hidro (4,6MW), biogaz (2,9MW)

dimitrie

#66
Astăzi era un excavator (săpa) la ieșirea spre Gălănești, partea stângă.
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.


Horațiu 87

Lucrările pentru șoseaua de centură a municipiului Rădăuți au început să prindă contur











Sursa

Balto

Suceava racord SEN 400/220/110 kV / Productie: Eolian (0,6MW), Biomasa (30,1MW), Fotovoltaic (0,64MW), Hidro (4,6MW), biogaz (2,9MW)

rota

Lucrări pe centura ocolitoare a municipiului Rădăuți.
Au fost turnate primele coloane și a început balastarea podului de peste râul Suceava, sector care pleacă din DN 17A, județul Suceava.







DRDPD IASI
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

neutro-n

^^
Probabil la raul Sucevita, nu Suceva, faceai referire  :)

Vineri am trecut dinspre Marginea. La intrare in Radauti, pe stanga (nord) lucra foreza, iar spre dreapta (sud) se observa deja bine noul terasament.

Balto

Se lucreaza la loturile 3 si 4 (Volovat - Marginea - Horodnic de Sus) mai exact la:
- consolidarea terasamentelor
- amenajarea viitoarelor sensuri giratorii
- armaturi viitoare poduri/podete

Si da, e raul Sucevita, unde au OS in zona Volovat.
Relocarea LEA inca nu a inceput pe loturile 1 si 2, fiind facute doar marcaje pe teren.
Suceava racord SEN 400/220/110 kV / Productie: Eolian (0,6MW), Biomasa (30,1MW), Fotovoltaic (0,64MW), Hidro (4,6MW), biogaz (2,9MW)

ovideatza

#73
^^ Poti completa si Horodnic de Sus - Galanesti, daca e sa le denumim asa.

Astazi, DN2H iesirea spre Galanesti (pe partea stanga, lucrari intre DN17A si DN2H):














Powered by API/PUM imgur uploader

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!